Malumunuz tüm Türkiye olarak seçim dönemine girdik. Parti gözetmeksizin tüm başkanlar seçim yarışına girdiler.

Malumunuz tüm Türkiye olarak seçim dönemine girdik. Parti gözetmeksizin tüm başkanlar seçim yarışına girdiler. Sosyal tesisler, alt yapı yatırımları, konserler, ısıtma ve hatta emeklilere yardım gibi birçok vaat adaylar tarafından gündemi dolduruyor.

Sosyal medyaya girdiğimizde hiç alakası olmayan kişilerin bile adayların projelerini paylaştıklarını görüyoruz. Seçimle yatıyoruz, seçimle kalkıyoruz.

Çakın’ın Rakibi Gür

Uşak’ta Ak Partili Mehmet Çakın, İyi Partili Muhammet Gür ve CHP’li Özkan Yalım yarışıyor. Mehmet Çakın’ın rakibi Muhammet Gür. Çünkü Bana göre Uşak Akparti’nin söylemleri bunu gösteriyor. Vaatleri eleştirirken Muhammet Gür’ün projeleri eleştiriliyor, isim vermeksizin. Diğer taraftan kulislerde konuşulan Mehmet Çakın’ın “Yenilen pehlivan güreşe doymaz” dedikodusu.

Ancak bu yazımda adayları yarıştırmayacağım. 31 Mart’ta yarışacaklar, sonucu da her durumda kabulümüz. Yeni başkan şehrül emin olarak makama oturduğunda hepimizin başkanı olacak. Tabi biz eleştiri görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz. Daha iyi olmaları adına. Makamın baş döndürücülüğüne aldanmamaları için. Yanındaki dalkavuklardan başını kaldırsın diye. 3. Göz olma adına. Demokrasinin 4. Gücü olarak. Bunu peşinen söyleyelim.

Dikilitaş Millet Bahçesi Cahan’ın mı Çakın’ın mı projesi?

mb2.jpgDün Dikilitaş Mahallesi Millet Bahçesinin bir kısmından oluşan 1. Etap açılışı vardı. Bende katıldım. Dikilitaşa böyle bir tesis kazandırıldığı için Çakın ve ekibine Uşak adına teşekkür ederim.Güzel olmuş. Bittiğinde daha da güzel olacağından eminim. Yapıldığında ortaya güzel şeyler çıkıyor. Hiçbir emek karşılıksız kalmıyor. Çalışınca oluyor. Ki bu millet nankör değildir.Oy vererek, dua ederek, anarak da karşılığını elbet verecektir.

mb3.jpgDün İl Başkanı Himmet Yaşar “Geçen Seçim döneminde biz burayı millet bahçesi yapacağız dedik mi dedik! Yaptık mı yaptık dedi” ama aslında burası geçen seçim döneminde değil, Nurullah Cahan’ın başlattığı bir çalışma olduğunu hatırlıyorum. Yanlış mı hatırlıyorum diye Google’ladım. Direk Uşak Belediyesi’nin web sayfasına yönlendirdi. Doğruymuş.

Tekrar Havaalanı Sözü

Uşak’ın her seçim dönemimde olduğu gibi bu seçim arifesinde de yine gündeme gelen konusu Havaalanıydı. Muhammet Gür’ün Uşak havaalanı önünde çektiği video ile tekrar gündeme gelen havaalanı için Himmet Yaşar “Bu Belediye başkanının işi değil, bizim işimiz. Açılması gerekiyorsa ki gerekiyor tekrar açacağız” diyerek hem vaatte bulundu hem de Muhammet Gür’ün vaadini gerçekleştiremeyeceğini söyledi.

“Bu bizim işimiz. Milletvekillerimizle birlikte belediye başkanımızla hükümetimize konuyu ileteceğiz ve gerçekleştireceğiz” dedi.

“Güneş’i ve Ay’ı vaat etmedikleri kaldı”

İsmail Güneş ise vaatlerin havada uçuştuğunu ve bu vaatlerden birçoğunun belediye başkanının işi olmadığını söyledi. Hükümet desteği olmadan hiçbir şey yapılamayacağı sonucu çıktı anlattıklarından ve tüm bunlar için Mehmet Çakın’a oy istedi.

Aslında benim anlamadığım tüm bu söylemlerden Ak Partili olmayan belediyelere Hükümet yatırım yapmıyor mu sorusu geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha yeni ayırt etmeksizin vatandaşa hizmet götürdüklerini söylemedi mi? Mesela Ankara, Mesela İzmir, mesela Eskişehir? Buralarda hükümet desteği, bakanlıklar yatırımı yok mu?

Eğer yoksa Ak Parti iyi bir hükümet değil sonucu çıkar, eğer varsa bu kişiler yalan söylüyor. Tüm bu söylemleri Recep Tayyip Erdoğan duysa cevabı ne olurdu bilemedim.