Seçimleri atlattık, yüzde olarak 40’ları geçen oy oranıyla CHP’li Özkan Yalım Belediye başkanı seçildi. Her 100 kişiden 40 kişinin oy verdiği Özkan Yalım ve ekibi 35 yıl sonra kentte iktidara kavuştu.

VE AYAKKABICILAR ÇARŞISI’NA GİRİLİR!

Seçimleri atlattık, yüzde olarak 40’ları geçen oy oranıyla CHP’li Özkan Yalım Belediye başkanı seçildi. Her 100 kişiden 40 kişinin oy verdiği Özkan Yalım ve ekibi 35 yıl sonra kentte iktidara kavuştu.

11-3Oy veren 100 kişiden 40’ı diyorum ancak sokakta, çarşıda, pazarda, belediyede ve diğer her yerde sanki daha fazla insanın yüzü gülüyormuş gibi geliyor bana. Sanki daha fazla kişi kazanmış edasında tavır sergiliyor. Bu yalan da değil aslında. Şöyle ki; Mehmet Çakın’ın oy oranı yüzde 25 bile değil. Bu da demek oluyor ki sokakta seçim sonucundan memnun %75’lik bir kesim var. Bu görülüyor, hissediliyor.

“Herkesin Başkanı”

Çiçeği burnunda başkan Özkan Yalım da bunun farkında. Adayken verdiği sözde dediği gibi “herkesin belediye başkanı” olarak davranmaya başladı. Öyle devam edip etmeyeceğini görmek için ise 5 yılımız var.

Esnaf kaybettirdi

Çarşı Uşak projesi, başta Çarşamba Pazarı olmak üzere Pazar esnafının bir çok konuda mağdur edilmesiyle tüm esnaf eski başkana tavırlıydı. Hatta öyle ki eski başkan pazaryerlerine güvenlik görevlisi ve Zabıta olmadan giremez hale gelmişti. 2023 Mayıs seçimleri öncesinde Belediyeden muhatap bulamayan esnaf milletvekili adayları İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul’a da sitemlerini iletmişler, bu ziyaret alelacele fotoğraf çekilerek sona erdirilmişti.

Özlenen Tablo

WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.24.40.jpegBugün Başkan Yalım'ın sosyal medya hesabında gördüm. Ayakkabıcılar Çarşısı’nı ziyaret etmiş. Hem de güvenlik görevlileri olmadan, Zabıta Personeli ordu kurmadan. Ben fotoğraflardan gördüm başkan oturmuş esnaf etrafında. Ne konuştular bilmiyorum ama esnafın yüzü gülüyor. Sıcak, Samimi. Muhtemelen sorunlarından, taleplerinden de bahsetmişlerdir. Ama ne bir soğuk yüz ne de hiddetli konuşma tablosu. Hiç biri yok.

Böyle olacağı belliydi

Daha önce de yazdım. Linkini buraya ekliyorum: 

https://www.ugurmedya.com.tr/misafir-kalemden-pazaryerinden-canli-yayin-yapmak-cesaret-ister

Adayken Pazaryerini ziyaret eden Yalım bunu sosyal medya hesabından canlı olarak yayınlamıştı. Şimdi başkan aynı samimiyetle yine esnafın içinde. Esnaf başkanı kucaklamış.

Yeni başkan Hayırlı olsun.