Basın toplantısında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Ali Karaoba parti içerisinde son zamanlarda çok sık gündeme gelen değişim konusu hakkında konuştu. Karaoba bir değişim veya devrim yapılacaksa öncelikle tüzük ve yönetmeliğin değişmesi gerektiğini ifade etti. 

Karaoba “Devrim ve Değişim Yapacaksak Tüzükle Yapılması Gerekir”

Karaoba “Tabii son dönem çok fazla yaygın hale gelen değişim süreçlerinin aslında şahıslara kişilere ya da insanların inandığı kişiye dayalı yapılması gerektiğini düşünmeyenlerdenim. Ben devrim yapacaksak bir değişim yapacaksak tüzükle yapılması gerektiğine inanıyorum. Bunun da tüm Türkiye'de Cumhuriyet Halk Partisi'nin yakaladığı bir fırsat olarak görüyorum. Yıllardır tüzükle ilgili dert yanarız. Kongrelerde gördüğümüz çarşaf liste, blok liste kavgasını görüyoruz. Uzun yıllardır milletvekilliği yapıyor, il başkanlığı yapıyor, sözlerini duyuyoruz. Uzun yıllardır belediye başkanı bunlar kardeşim olmaz dediğini duyuyoruz. Alın bize bir fırsat hep birlikte kurultayda kim seçilirse seçilsin tüzük değişikliği için her birliğiyle mücadele etmek gerektiğini düşünüyorum.”

Karaoba “Tüzük ve Yönetmelik Değişirse Parti İçinde Kavgalar Biter”

“Yani parti içinde tüzük ve yönetmeliği değiştirirse bugün bu tartışmaları, parti içinde dönen kavgaları, tartışmaları noktalarız. Bütün enerjimizi de iktidar olmaya harcarız. Bu açıdan bu medeni cesaretini kim gösterirse ben yolu açık olsun diyorum kim aday olursa başarılar diliyorum.” Dedi.
Aynı zamanda Ali Karaoba 89 yılından bu yana Uşak’ta Belediye alamayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin eksikliğini ve bunun ezikliğini yaşadıklarını ifade etti.

Karaoba “89'dan Bu Yana CHP'nin Bayrağını Uşak Belediyesi'ne Dikemiyoruz”

“Önümüzde bir yerel seçim var 89'dan bu yana Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını Uşak Belediyesi'ne dikemiyoruz. Bunun ezikliğini bunun eksikliğini bunun yokluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Aslında el birliğiyle gönül birliği ile bu bayrağı başta ilçelerimiz ve merkez olmak üzere tüm Türkiye'de dalgalandırmak hepimizin boynunun borcudur bunu yapmak zorundayız.”

Karaoba “Delege Sistemini Kaldırırsak İktidar Olma Konusunda Hiç Şüphemiz Yoktur”

“Eğer seçilen arkadaşlarla birlikte kim olursa olsun uyum içinde çalışırsa insanların merkeze koyarsa yıllardır genel merkezin sadece broşür dağıtan örgütler haline getiren sistemi değiştirirsek fikirlere katkıları sunan üyeler olursa merkeze üyeleri koyarsa 1 milyon 300 bin üyenin tamamının fikrinin önemsediği delege sistemi gibi ucube bir sistemi kaldırırsak iktidar olma konusunda hiç şüphemiz yoktur. En büyük eksikliklerimizden biri de sol gücümüzün eksik kalmasıdır. Bundan sonra işçi sınıfının merkeze koyan, sol söylemlerin çok daha güçlü bir şekilde dillendirildiği bir kurultaya giderken ben geldiğiniz için hepinize saygılar sunuyor Sevinç hanıma başarılar diliyorum.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya