31 Mart seçimleri için yoğun çalışmalar ve ziyaretler gerçekleştiren Özkan Yalım, Yeni Sanayi Sitesinde esnaf ile bir araya geldi.  

Esnafın sorunları ve sorularını dinleyen Yalım, ziyareti sırasında mikrofonlarımıza seçim öncesi çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kamuda Tasarruf Dönemi Başlıyor Kamuda Tasarruf Dönemi Başlıyor

Özkan Yalım, “Resmi olarak 16 Ocak’tan itibaren çalışıyorum.  Ekibimizle birlikte Uşak’taki bütün vatandaşlarımızı esnafımızı, tüm dinamikleri ziyaret ediyoruz. Bugün de maalesef çok kötü durumda olan otogarımızı ve yeni sanayi sitesinde esnaflarımızı ziyaret ettik.” Dedi.

Özkan Yalım bir araya geldiği vatandaşların en çok şikayetçi olduğu konulara da değindi.

Yalım vatandaşların şikayetlerini “Konuların başında Uşak'ta 5 yıldır hiçbir şey yapılmadığını ve Uşak’ın ne gibi ihtiyaçları var onları söylüyorlar, neler yapılması istediklerini söylüyorlar.” İfadelerini kullanarak dile getirdi.

Özkan Yalım yaptığı açıklama ile Uşak için yeni projelerini de duyurdu.

Yalım “Her Mahalleye İlk Sağlık Müdahale Merkezi Yapacağım”

Yalım projeleri kapsamında “Uşak şu anda sağlık anlamında ciddi sıkıntı yaşıyor. Bir vatandaşımız kesinlikle hasta olduğunda hastaneden randevu alamıyor. Biz 19 Merkez mahallemizde ve de yeni katılan mahallelerimizle birlikte 29 mahallemizde İlk Sağlık Müdahale Merkezleri yapacağız. Burada doktorumuz hemşiremiz sağlık personel ve sağlık memurumuz olacak. 65-75 yaş üzerindeki tek yaşayan kadın veya tek yaşayan erkek veya çiftlerimiz yemek yapmak ve evini temizlemekte zorluk çekiyor. Belediyemizin Sosyal Hizmetler Bölümünden sorumlu Başkan ve Başkan Yardımcımız ve müdürümüzle birlikte onun kurduğu sağlık ekibimizle birlikte o teyzenin kulak ağrısı varsa kulağının ağrısını giderilmesi dişinin dolgusu varsa dişinin dolgusunun yapılması evindeki yemeğinin yapılması evinin aylık temizliğinin yapılması gibi gerekli ihtiyaçları karşılanacak.” Açıklamalarını yaptı.

Özkan Yalım açıklamalarının ardından Uşaklı vatandaşlara seslendi.

Yalım “Partili Değil, Tüm Vatandaşların Belediye Başkanı Olacağım”

Yalım “Tüm vatandaşlarıma sesleniyorum hangi partiden olursanız olun benim için partinizin önemi yok. Ben Uşak’ın Belediye Başkanı olacağım. İster AK Partili olun ister CHP'li olun ister MHP‘li olun iyi Parti’ li  olun veya başka bir herhangi bir partiden olun, Uşak'taki sizlerin Belediye Başkanı olacağım. Ekibim belediyemize geldiğinde kapımızı çaldığınızda güler yüzle karşılanan bir Belediye Başkanı ve Ekibi olacak. Sizlerin sorununu dinleyecek ve de sizlerin sorununu en kısa zamanda çözecek olan bir Belediye Başkanı olacağım.” Sözleriyle vatandaşlara seslendi.

Editör: Uğur Medya