Uşak Belediye Meclis Üyeleri, Heyecanlarını Uğur Tv Mikrofonlarıyla Paylaştı Uşak Belediye Meclis Üyeleri, Heyecanlarını Uğur Tv Mikrofonlarıyla Paylaştı

Programa, Uşak Belediye Başkan Adayı Özkan Yalım, İl Başkanı Sevinç Yazgan, il ve ilçe parti temsilcileri ile birlikte partililer katıldı.

Toplantıda konuşan İl Başkanı Sevinç Yazgan, Banaz Belediye Başkan Adayı Ethem Erdem'e başarılar dileyerek, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve tartışma yaratan Ak Parti Banaz Belediye Başkan Adayı Mehmet Cevizci’nin "Ak Parti olmazsa Banaz’a bir tane çivi çakamayacaktır" sözlerine yanıt verdi.

Yazgan “Hiç Kimse Banaz Halkını Tehdit Edemez”

Yazgan “Geçtiğimiz günlerde iktidar partisinin Banaz adayı talihsiz bir açıklamada bulunmuş. Biz kazanamazsak çivi bile çakamazlar demiş. Seçimler kazanılır kaybedilir, demokratik bir mücadeledir. İstediğiniz partiye oy verebilirsiniz. Bu sizin hür iradeniz ve demokrasinin verdiği en büyük haktır. Ama hiç kim Banaz halkını tehdit edemez. Banaz ilçesi Millî Mücadele’de Yunan tehditlerine boyun eğmemiş bunlara hiç boyun eğmez. Kimsenin şüphesi olmasın.” Dedi.

Uşak Belediye Başkan Adayı Özkan Yalım, konuşmasında 31 Mart yerel seçimlerini kazanacaklarına inandıklarını belirtirken, Uşak Belediyesi'ni 35 yıl aradan sonra tekrar alacaklarını vurguladı.

Yalım “Uşak Belediyesi’ni 35 Yıl Aradan Sonra Yeniden Alacağız”

Yalım “31 Mart’ta bir Banaz’ı iki Kızılcasöğüt’ü alacağız. Hep birlikte alacağız, başaracağız. 35 yıl sonra Uşak’ta tarihin en farklı galibiyetini alacak. Biz kanacağız.” Dedi.

Erdem “Banaz Yönetilmemektedir”

Banaz Belediye Başkan Adayı Ethem Erdem ise konuşmasında Banaz'ı gerçek değerine kavuşturacaklarını ifade ederek, bunun Cumhuriyet Halk Partisi'nin belediyecilik anlayışıyla mümkün olacağını dile getirdi. Erdem, ayrıca projelerinden de bahsederek halka vaatlerini sundu.

Erdem “Banaz’da İstihdam Sağlayarak Göçün Önüne Set Olacağız”

Erdem “Banaz yönetilmemektedir. Banaz kaderine terk edilmiştir. Sizlerden gelen yoğun talepler doğrultusunda, Banaz’a vefa duyduğumuz anda Banaz Belediye Başkan Adayı olarak huzurlarınıza çıkıyorum. Özellikle istihdam sorunu yüzünden, göç vermek zorunda kalan Banaz’ımızın bu sorununu çözmek, istihdam sağlamak, gençlerimize yeni gelir kapıları açarak, göçün önüne set olmak için aday oldum. Bu yolda, durmadan, yorulmadan yürüyeceğime sizlerin huzurunda söz veriyorum.” Dedi.

Muhabir: Semih Şah