Özel: “Mülakat Demek Torpil Demek” Özel: “Mülakat Demek Torpil Demek”

15 Temmuz Şehitler Meydanında düzenlenen tören Atatürk Anıtı´na İl Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından başladı. 
Törene Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Jandarma Komuta Albay Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Ali Kolcu, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel, protokol üyeleri, öğrenciler ve Uşaklı vatandaşlar katılım sağladı. 
Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ve Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım çocuklar ve Uşaklı vatandaşlar selamlaşarak tören alanına giriş yaptılar.
Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, İl Milli Eğitim Müdürü’nün günün anlam ve önemiyle ilgili konuşması, Hakkı Kabaklar Anaokulu öğrencilerinin ront gösterisi, Mehmet Emin Hoşgör Ortaokulu öğrencisi tarafından şiirin okunması, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi, Yaşar Akar İlkokulu öğrencisi tarafından günle ilgili şiirin okunması, Bir Eylül İlkokulu öğrencilerinin ritim gösterisi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Voleybol, Basketbol ve Masa Tenisi yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül töreni, Gül İlkokulu öğrencisinin İstiklal Marşı’nı okuması, Nihat Dülgeroğlu İlkokulu öğrencilerinin ront gösterisi ve Okul müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödül verilmesinin ardından tören sona erdi. 
Uşak Vali Turan Ergün güne dair duygu ve düşüncelerini Uğur TV mikrofonlarına anlattı
Özkan Yalım, tüm çocukların bayramını kutlayarak mikrofonlarımız aracılıyla duygu ve düşüncelerini paylaştı
Törene katılım sağlayan çocuklarda bayram coşkusunu paylaştı. 

Editör: Uğur Medya