15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda düzenlenen törende, saygı duruşuyla İstiklal Marşı’nın okunması ardından Vali Vekili Muammer Balcı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Uşak Şubesi Başkanı İsmail Soyöz, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Soyöz “Şanlı Tarihimizin Zaferi Unutulmamalıdır”

Programda konuşma yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Uşak Şubesi Başkanı İsmail Soyöz, 19 Eylül Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kahramanlarına hediye ettiğini en büyük miras olduğunu söyleyerek, vatan toprakları için savaşan tüm Türk Halkı’nın Gaziler Günü’nü kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Ali Karaoba, Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Koray Akgün ve İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Murat Taşkın Gaziler Günü ile ilgili olarak kutlama mesajlarını Uğur TV mikrofonlarına yaptı.

Karaoba ''Bu topraklar tankla, tüfekle değil, gazilerimiz sayesinde kazanıldı''

Karaoba ''Gaziler günü 19 Eylül 1921 Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ''Gazi'' ünvanının verildiği gün, o günden bu yana kutluyoruz. Bu topraklar tankla, tüfekle kazanılmadı herkesin bilmesi gerekir.  Bu topraklar efelerle, yörüklerle ve bugün burada gördüğümüz gazilerimizle kazanıldı. o açıdan onları çok önemsiyoruz'' Dedi.

Akgün ''Bütün gazilerin, gaziler günü kutlu olsun''

Akgün ''Bugün 19 Eylül, gaziler günümüz. Vatan uğruna emek vermiş bütün gazilerimizin, gaziler gününü kutluyoruz'' Dedi.

Taşkın ''Her şeyimizi gazilerimize borçluyuz''

Taşkın ''Gaziler için ne desek azdır çünkü gazilerimizin bugüne kadar yaşadıkları fedakarca olan hayat anlatılamaz. Gazilerimizin bir tarafları her zaman eksiktir. Bizler hayatımızı devam ettirirken, tüm her şeyi onlara borçluyuz onları şükran ve minnetle anıyoruz'' Dedi.


 

Editör: Uğur Medya