Akşam Yemeği Programı Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle Başladı

Uşak Valiliği’nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlik Programı kapsamında düzenlediği yemek Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Uşak’ta okunan dualar bütün şehitlerin ruhlarına hediye edildi.

Programa Bir Çok Önemli İsim Katıldı

Programa, Uşak Valisi Turan Ergün, İl Jandarma Komutanı Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Ayhan Karaduman, Şehit ve Gazi aileleri ve il protokol üyeleriyle birlikte il temsilcileri katılım sağladı.

Programda açılış konuşması yapan Uşak Valisi Turan Ergün, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde Şehit aileleri ve gaziler ile beraber olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti. 

Ergün ''Mehmet Çetin ve Bütün Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Yâd Ediyorum''

Ergün ''Şehit ve gazilerimizin ülkemiz için yaptıkları fedakârlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye elbette kelimeler yetmez. Ne mutlu bize ki, yüz yıl önceki yüksek ve karakterli ruh ne ise; hala bu memleketin çocukları sancak yere düşmesin diye, bu topraklar bize hep vatan kalsın diye aynı ruhu ortaya koymaktadır. Aziz milletimizin bu yüksek ve karakterli ruhunu yanına almayan hiçbir yapının bu topraklarda barınamayacağını 15 Temmuz akşamı tüm dünya bir kez daha görmüştür. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, 15 Temmuz 2016 gecesi Marmaris’te darbeci hainlere geçit vermemek için şehadet şerbeti içen Cumhurbaşkanlığı Koruma Polisi hemşehrimiz Mehmet ÇETİN ve bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Kahraman gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Tüm vatandaşlarımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü tebrik ediyor, Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle kucaklıyorum.'' Dedi.

Katılımcılar 15 Temmuz Hakkındaki Duygu ve Düşüncelerini Uğur Tv’ye Anlattı

Programa katılan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Uşak Şube Başkanı İsmail Soyöz, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, ve Uşak Şehit Aileleri Yardımlaşma ve İnsan Hakları Başkanı Şakir Çakır 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü hakkındaki duygu ve düşüncelerini Uğur Tv’ye anlattı.

Soyöz ''15 Temmuz’da Türk Halkına Yapılan Bir Harekettir''

Soyöz ‘’Kıbrıs’ta çıkartmaya katıldım. Kıbrıs’taki Türk halkının huzur ve refahı için 15 Temmuz’da Türk halkına yapılan bir harekettir. Türk milletine güzel günler yaşatmak istedik.’’ Konuşmasını yaptı. 

Savaş ''Gelecek Olan Nesillere 15 Temmuz’u Anlatmamız Gerekir''

Savaş, ‘’15 Temmuz’u yeni nesillere anlatmak ve onların ruhuna karışmak için biz birçok şekilde kısa filmler, Tv programları, çizgi filmler, romanlar yazarak bizden sonra gelecek olan nesillere 15 Temmuz’u tanıtmamız ve onlara anlatmamız gerektiğini düşünüyorum.’’ Dedi.

Çakır ''15 Temmuz Büyük Bir Darbeydi''

Çakır ‘’ 15 Temmuz bir daha yaşanmamasını istediğimiz bir gecedir. Bunlardan bir ders çıkarıp daha güzel bir önlemler alıp daha iyi bir ülke, daha refah bir ülke için daha iyi çalışmamız lazım. Bu büyük bir darbeydi. Büyük bir kalkışmaydı. Ancak sağ olsun Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve halkımız bu hain kalkışmayı bastırdılar.’’ Dedi.

Editör: Uğur Medya