‘’Boyun Eğmeyenler’’ Paneline Bir Çok Önemli İsim Katıldı

Panele, Uşak Vali Vekili Muammer Balcı, Uşak Üniversitesi Rektörü Ekrem Savaş, Yönetmen-Yapımcı Nazif Tunç, Gazeteci-Yazar Bedir Acar, il protokol üyeleri ile birlikte misafirler katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş demokrasiye olan inancın önemini vurgulayarak, toplumun birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğine dikkat çekti.

Savaş ‘’Darbecilere Gereken Ders Verildi’’

Savaş “15 Temmuz hain darbe girişimi sadece ülkemizin değil, tüm demokrasilerin düşmanı olan karanlık bir gücün son çırpınışıdır. Hain Fetullahçı terör örgütü tarafından milli iradeye vurulmak istenen darbe, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı liderli ve necip milletimizin kahramanca direnişi sayesinde Allah’a hamd olsun ki durdurulmuş ve darbecilere gereken ders verilmiştir.’’

Aynı zamandan Ekrem Savaş 15 Temmuz’da şehit düşen Uşaklı Mehmet Çetin’i yad ederek onun anısına salondan alkış istedi.

Savaş ‘’Uşaklı Şehidimiz Mehmet Çetin’i Saygıyla Anıyorum’’

Savaş “Halkımızın destan yazdığı bu önemli günde, sayısız kahramanlar ortaya çıkmıştır. Bunlardan ikisinin adını özellikle zikretmek istiyorum. Biri Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halis Demir ve diğeri hemşehrimiz Mehmet Çetin.  Mehmet Çetin kardeşimizin babası aramızda bulunmaktadır. Böyle değerli bir vatan evladı yetiştirdiğinden dolayı kendisini tebrik ediyor ve sizlerden de bir alkış istiyorum.’’

Toplum, Birlik ve Beraberlik İçinde Olmalı

"Boyun Eğmeyenler" paneli Moderatörü Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Sarısaman ve konuşmacıları, Yönetmen-Yapımcı Nazif Tunç ve Gazeteci-Yazar Bedir Acar ile gerçekleşti.
Konuşmacılar, 15 Temmuz'un Türk demokrasisine etkilerini, darbe girişimi sürecini ve halkın direnişini anlattılar.

15 Temmuz Temalı Karma Sergi Düzenlendi

Panelde ayrıca "15 Temmuz Temalı Karma Sergisi" düzenlendi. Sergide, o gece yaşanan olayları ve darbe girişimine karşı duruşu temsil eden eserler sergilendi. Sergi, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.
 

Editör: Uğur Medya