Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Ali Karaoba Uşak Eşme İlçesi’nin Dereli Köyü’ne bulunduğu ziyarette köylülerin çeşmeden evlerine su taşıdığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Ali Karaoba burada köylülerle sorunları konuşarak Uşak valisine seslendi ve acil olarak köylülerin su sorunun çözülmesini istedi.

Karaoba “Türkiye Yüzyılı Dedikleri Şey Tam Da Bu İşte”

Karaoba "Türkiye Yüzyılı" dedikleri şey tam da bu işte. Her kesimden vatandaşımızı, insanımızı bolluk içinde yüzecekken sefalete, zorluğa terk etmek. 

Karaoba “Dereli Köyü Vatandaşları Her Gün Şişelerle Evlerine Su Taşıyor”

Burası Uşak Eşme'nin DERELİ Köyü. 74 yaşında torunlarını sevmesi, artık rahat bir hayat yaşaması gereken dedelerimiz, ömrünü ülkesine ve toprağına adamış köylülerimiz evlerinde su olmadığı için yaz-kış demeden her gün şişe şişe su taşıyarak hayatta kalmaya çalışıyorlar. Yıl 2023, Anadolu insanına yaşattıkları zulüm bu işte!

Karaoba “Su En Temel İhtiyaçtır, Evlerde Su Olmaması Büyük Bir Utançtır”

Köylümüze, çiftçimize verilen değer Cumhuriyet tarihi boyunca hiç bu kadar azalmamıştı. Dereli'den sesleniyorum, sürekli göçten dolayı nüfusu azalan 120 haneli bu köyde gerekeni hemen yapın. Su en temel insani ihtiyaçtır ve artık bizim insanımızın bu tür sorunlara sahip olması büyük bir utanç kaynağıdır. Bu utancı bir an evvel temizleyin!

Editör: Uğur Medya