Seçimlerin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin Uşak’ta ki durumunu değerlendiren ve seçim sonuçlarından memnun olmadıklarını ifade eden CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, iktidar tarafının baskılarına rağmen gerçekleşen seçim sürecinin, dışsal nedenler olduğu gibi içsel nedenlerinde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Akgün “Seçim Sonuçları Bizleri Memnun Etmemiştir”

Akgün “Merkez de Eşme Karahallı ve Ulubey ilçelerinde oylarımızı arttırırken, Banaz ve Sivas ilçelerimize oylarımızda azalma olduğunu gördük. Bu durum tabii ki bizleri memnun etmeyen seçim sonuçlarını geriye dönük sağlıklı ve kapsamlı değerlendirme zorunluluğumuzu ortaya çıkarmıştır. Seçim atmosferi iktidar tarafından oluşturulan asimetrik koşullarda ve ağır anti demokratik zeminde biçimlenmiştir. Ancak iktidarın baskısıyla oluşturulan dışsal nedenler kadar içsel nedenlerini de değerlendirilmesi vazgeçilmezdir. Millet İttifakı ile gerçekleştirdiğimiz seçim sürecinde değerlendirilmesi bizler için vazgeçilmez bir gerekliliktir.

Akgün “Herkesi Hesap Vermeye Davet Ediyorum”

Akgün “Millet İttifakı ile gerçekleştirdiğimiz seçim sürecinde değerlendirilmesi bizler için vazgeçilmez bir gerekliliktir. Bizleri memnun etmeyen bu seçim sonuçlarının pek çok nedeni vardır. Her şeyden önce biz Uşak Cumhuriyet Halk Partisi örgütü olarak üzerimize düşen sorumluluğu üstleniyor ve bizler de dahilinin olmak üzere herkesi sorumluluk almaya ve demokratik olarak hesap vermeye davet ediyoruz.” Dedi.
Koray Akgün aynı zamanda yaklaşan yerel seçimleri değinerek, Cumhuriyet Halk Partisi’nin değişim sürecinde olduğu bu dönemde kongre sürecinin başladığını söyledi.

Akgün “Yerel Seçimleri Kazanmamız Gerekli”

Akgün “Uşak tarihinin en büyük mitingini yapmamıza rağmen 13. Cumhurbaşkanı adayımız Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Çankaya Köşkü’ne taşıyamadık. Toplumun yarıya yakını muhalefet cephesinde Türkiye'de değişim iradesine odaklanmıştır. Bu çok önemli bir güçtür. Buna karşı Cumhuriyet Halk Partisi seçim sonucunda beklenen ivmeyi yakalayamamıştır. Yeni dönemde önümüzde bir yerel seçim vardır. Bu yerel seçimde müşterek bir zeminde buluşup partinin güçlenmesini sağlayarak yerel seçimleri kazanma gerekliliği doğmuştur. Konuşmamın başında yapmış olduğum gibi bugünlerde çok konuşulan değişim süreci konusu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin aldığı karar doğrultusunda Uşak il - ilçe başkanlıkları olarak kongre süreçleri başlatılmıştır. Yeni oluşacak yönetimlerde arkadaşlarımıza ve örgütümüze şimdiden başarılar dilerim.” Dedi.

Editör: Uğur Medya