Ayyüce Türkeş Uşak’ı Ziyaret Etti

Türkeş, bu buluşma sırasında Uşak İyi Parti İl Binası'nda bir basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ayyüce Türkeş açılış konuşmasında Türkiye'nin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, bu sorunların çözümüne odaklanacaklarını belirtti ve 2024 yerel seçimlerde 81 ilde İyi Parti’nin tek başına seçime gideceğine vurgu yaptı.

Türkeş “81 İlde Seçimlere Tek Başımıza Gireceğiz”

Türkeş “İyi Parti'nin karar kurulu olan genel idari kurulunun aldığı kararla oy çokluğuyla aldığı kararla tek başımıza gireceğiz. Bu karar kesin ve nettir. 81 ilde her ilçede her belde de İyi Parti tek başına meydana çıkacak. Bu karara gönlümüzden hayır diyebiliriz. Keşke ittifak yapsaydık diyebiliriz. Ama biz İyi Parti kurumunun üyeleri olarak sahalarda İyi Parti'nin aldığı karar üzerine yol almak durumundayız. O karar üzerine seçim kampanyası yapmak durumundayız. O yüzden hepimiz İyi Parti tek seçime girecek. Bu düsturla bu vizyonla bu yerel seçimlere çalışmalıyız. Tabii burada İyi Parti'nin kurumsal kimliği de çok önemli çünkü biz hepimiz bu kurumsal kimliğin altında varız.” Dedi.

Ayyüce Türkeş konuşmasının ardından Uğur TV muhabirimizin “81 ilde İyi Parti’nin tek başına seçime gitme kararının ardından İyi Parti Ankara İl Başkanı Faruk Köylüoğlu’nun ve Antalya Milletvekili Hasan Subaşı’nın istifa metinlerinin ittifak olmamasından dolayı olduğunu bu durumun İyi Parti arasında bölünmelere yol açması yerel seçimleri nasıl etkileyeceğini sordu.

Ayyüce Türkeş ise şu şekilde yanıtladı;

Türkeş “Bende İttifak Olmasın Diye Oy Kullandım"

Türkeş “Ben iyi Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak Genel İdare Kurulu Üyesi olarak ben zaten ittifak olmasın diye  oy kullanan bir kişiydim. Tabii ki deminde bahsettiğim gibi bu kararı gönlünde bu karardan başka karar olan yani ittifak olsun diyen arkadaşlarımız olabilir. Çok normal burası bir siyasi parti ama ortak akıl ne diyorsa biz parti olarak onu yapmak zorundayız.” 

Türkeş “İstifa Eden Kişilerde Bizim İçin Çalışmaya Devam Edecek”

Türkeş “Şimdi bu istifa eden arkadaşlarda bu karardan memnun olmayıp ben o zaman yokum diyebilir biz buna da bir şey demiyoruz saygı duyuyoruz. Önemli olan oyumuzu büyütmek. Şimdi o kişi istifa etti ama biz inanıyoruz ki zaten o kişi bizim bünyemizde bizim için çalışacak ama bundan dolayı bize çok oy gelecek ve İyi Parti bundan dolayı gerçekten kazançlı olacak.” 

Türkeş “Bizim Asıl Amacımız 2028’de Türkiye’yi Yönetmek”

Türkeş “Biz yerel seçimlerde deminde söylediğim gibi ana hedefimiz oy oranımızı yükseltmek. Tabii ki ne kadar çok belediye alırsak ki alacağımıza da inanıyoruz. O bizim için çok iyi ama bizim asıl amacımız bizim yani ana hedefimiz 2028'de Türkiye'ye yönetmek.” Diye yanıtladı.

Editör: Uğur Medya