Davutoğlu , Halk TV ve Fox'ta birkaç defa daha canlı yayına çıkarsa 6lı masayı dağıtır.                


Bu adam 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonraki süreçte CHPyle koalisyona girmeye çalışarak az kalsın Akpartiyi yok edecekti.          


Tayyip Erdoğan olaya müdahale edip Ülkeyi tekrar seçime sürükledi ve akabinde de seçimi kazandıktan sonra Davutoğlu'nu şutlayarak partisini kurtardı.            


Adamın egosu şimdi de muhalefeti yok edecek.            


Neymiş efendim;         


Seçilecek Cumhurbaşkanı 6 partinin liderinin onayı olmadan hiçbir karara imza atamayacakmış...%0.05lik bir partinin Genel Başkanının egosuna bakın hele.       


Böyle birşeyin fiili anlamda mümkün olabileceğini ve bunu sol seçmenin kabullenebileceğini zanneden bir adam en hafif tabirle saftır.         


Ayrıca bu uygulama ne kadar demokratik?          


Halkın %51inin oyuyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanı 6 kişilik bir zümrenin tahakkümü altında kalacak ve Ülkeyi aslında bu zümre yönetecek.         


Peki bunun Anayasaya , demokrasiye ve evrensel normlara kökten aykırı olduğunu da mı bilmiyor bunlar.     


Diktatörlük rejimlerinden aşina olduğumuz politbüro benzeri bir yönetim şekli bu.           


Davutoğlu'nun bahsettiği bu yöntem şeklinin diğer hastalıklı durumu ise...%30luk CHPyle,  %0.05lik GP'nin eşit söz hakkına sahip olacak olması.            


Peki 6lı masada hakikaten böyle bir karar alındı mı?      


Alınmadıysa ve Davutoğlu ortaklarından habersiz canlı yayında böyle bir açıklama yaptıysa durum vahim....yok hakikaten böyle bir yönetim şeklinde uzlaşıldıysa durum daha da vahim.          


Ülke siyaseti şu an için , İktidara muhalif veya İktidardan memnun olmayan seçmeni umutlandıracak bir çıkış yolu bulamıyor.       Ben bu noktada Türk siyasetini fazlasıyla sıkışmış olarak görüyorum.           


Ama siyaset , bugün olmasa bile seçimlerin ardından büyük bir kırılma yaşayarak kendine yepyeni bir alan açacaktır.