8 aydır yapımı süren İsmetpaşa Caddesi sonunda yeni yüzüne kavuştu. İsmetpaşa Caddesi’nin yeni yüzü hakkında Uşak Mimarlar Odası Başkanı Çağlar Samancı Uğur TV’ye verdiği özel açıklamada İsmetpaşa Caddesi'nin yeniden tasarlanmasının şehir için önemli bir adım olduğunu belirtti.

Samancı ‘’Cadde, Modern Bir Yüze Kavuştu’’

Çağlar Samancı, ‘’İsmetpaşa Caddesi, kentin eski çarşısını ve dini merkezini, İzmir Yoluna başlayan önemli bir caddedir. Caddede çok yoğun bir yaya trafiği var. İsmetpaşa Caddesi defalarca düzenlendi. Şuan kullanım ve fonksiyon açısından iyi görünüyor. Bu düzenleme yapılırken bizim birkaç önerimiz oldu. Örneğin, oturma yerlerinin tekrar düzenlenmesi gibi… İsmetpaşa Caddesi için düzenlenen yeşil alan aslında bisiklet yolu olarak düzenlenmişti. Fakat kentte süre gelen bir bisiklet yolu olmadığı için bu alanları yeşil alana dönüştürdüler. Uşak Belediyesi daha önce fikrimizi alarak binalarda bir düzenleme çalışması yaptı. Dolayısıyla cadde, modern bir yüze kavuştu.’’ Dedi.
Aynı zamanda Samancı İsmetpaşa caddesi için harcanan emek ve zamanın bütün kentte olması gerektiğini söyledi.

Samancı ‘’İsmetpaşa Caddesi, Diğer Caddeleri Gölgede Bırakabiliyor.’’

Samancı ‘’İsmetpaşa Caddesi için daha önce yapılan proje, ulusal bir yarışmayla belirlenmişti. Ulusal yarışmaya sunulan projede sadece İsmetpaşa Caddesi yer almıyordu. Ara sokaklarda bulunuyordu. Ancak bu göz ardı edilerek şimdiki Caddede lokal bir düzenleme yapıldı. Bu kadar emek ve zaman harcanan caddeler, diğer caddeleri gölgede bırakabiliyor. Bu tarz düzenlemeler yapılırken düzenlemelerin bütün kentte yapılması gerekir.” Dedi.
İsmetpaşa Caddesi’nin beton olması ile ilgili de yorum yapan Samancı ufak bir alt yapı sorununda kırılması gerektiğini ve bu durumunda emek ve zamana mal olacağını ifade etti.

Samancı ‘’Bir Alt Yapı Sorunu Olduğunda Betonların Tamamı Kırılacak.’’

Samancı ‘’İsmetpaşa Caddesi yapılırken altına beton döküldü. Bu çok tercih edilen bir yöntem değildir. İlerleyen zamanlarda burada herhangi bir alt yapı sorunu çıktığında betonların tamamı kırılması gerekecek. Ayrıca İsmetpaşa Caddesi’nden motorlu taşıtlar geçiyor. Bunların acil durumlar dışında kapatılması gerekiyor.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya