Taşkın ‘’Belediye Başkanımız Emlakçılık Yapsın’’

Uşak İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Taşkın, Kayaağıl Termal Tesisi’yle ilgili yaptığı konuşmada Çakın’ın, Uşak’ta her gün parsel parsel yerleri satıp bütün billboardlarda ilanlar verdiğinden bahsederek sayın belediye başkanının emlakçılıktan iyi anladığını söyledi.

Taşkın ‘’Bu tesisleri kapatmanın suçu nedir? Sayın Mehmet Çakın’a soruyoruz. Sadece 2 tane termal içerisinde bulunan havuzları tadilat yapılıp diğer tesisin faaliyet göstermesi gerekirken dış havuzlar ne için kırıldı. Ne için bu binanın bütün içindeki saunalar parçalandı, tuz odaları parçalandı diğer sağlık alanları parçalandı. Yani kısacası tesis yıkılıp içeriden tekrar yapıldı. Şu an teslim edilmesi gereken bir süreçte olan tesis de su kaçağı olduğunu bilmekteyiz. Bu kaçak niçin var? Müteahhit hatası olmadığına göre niçin belediyede yetkili personeller bunu denetlemedi? Niçin yetkili personeller, bu şartnameler yazılırken gözden geçirilmedi. Halkın parası çarçur edildi. Sayın Çakın, Uşak’ta her gün parsel parsel yerleri satıp bütün billboardlarda ilanlar verdi. Kendisine ben diyorum ki sayın belediye başkanımız gerçekten emlaktan iyi anlıyor. 18. Maddeden vatandaştan elde ettiği yerleri her gün parsel parsel satmaktadır. Bugün itibariyle kendisini istifaya davet ediyoruz. Beceriksizliğini bıraksın. Ya fabrikasını yönetsin ya da emlakçılık yapsın. Belediye başkanlığı sayın Çakın’a göre değil.’’ Dedi. 

Uğur TV Muhabiri ''Yaşanan Sorunlarla İlgili Bir Çalışmanız Var mı?''

Uşak İYİ Parti Meclis Üyesi Selçuk Toker ve İyi Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı Uğur TV muhabirimizin ‘’Son günlerde yaşanan sorunlarla ilgili hem şu an belediye meclisinde hem de yerel seçimlere yönelik bir çalışmanız var mı?’’ sorusunu yanıtladı.

Toker ‘’Biz Mecliste Çakın’a Gerekli Soru Önergelerini Soruyoruz’’

Toker ‘’Uşak’ın sel felaketiyle ve diğer konularla ilgili biz zaten mecliste Çakın’a gerekli soru yönergelerini soruyoruz. Cevaplarımızı aldığımızda da sizinle paylaşıyoruz. En son bu sel felaketiyle alakalıyla sorduğunuz soruda da bilindiği üzere suçlunun sadece çok yağan yağmur olduğu, bu kadar yağmur beklenilmediği, en fazla eylül ayında yağmur yağdığı için altyapının yeterli olduğu, anlık hızlı bir yağış olduğundan dolayı sel felaketi olduğunu söyledi. Biz yine vatandaşın hakkını savunmaya mecliste ve gerek partimiz ve yöneticilerimizle gerek bizler mecliste halkımızın sorunlarını paylaşmaya ve onların devam edeceğiz.’’ Dedi.

Obalı ‘’ Yerel Seçimlere Sağlam Adımlarla Yürüyoruz’’

Obalı ‘’Eğer bir beceriksizlik varsa fazla da işgal etmemek gerekir ve buradan da Mehmet Çakın’ı istifaya davet ediyorum. Biz İYİ Parti olarak 31 Mart yerel seçimlerine sağlam adımlarla yürüyoruz. Uşak halkının karşısına tamamen liyakatli sahibi ve teknik ekipten oluşan bir kadroyla çıkacağız.’’ Dedi.  

Editör: Uğur Medya