İYİ Parti tarafından düzenlenen iftar programı Muhammet Gür’ün konuşmasıyla başladı.

Muhammet Gür’ün konuşmasının ardından Meral Akşener de Uşaklı vatandaşlara seslendi.

“Uşaklılarla iftarda buluşmanın bereketi çok yüksek oldu. Tüm salonlarımız da doldu taştı. Umarım benim sesim onlara da gidiyordur o arkadaşlarımız da hemşerilerimiz de hoş geldiler sefalar getirdiler. Yerel seçimlere çok az bir süre kaldı. Uşak'ta Muhammet Gür başkanım aday oldu. 

Akşener: Uşaklı hemşerilerim Muhammed başkanı seçecekler

Geçtiğimiz 2019 yılında da adaydı ve çok az bir farkla seçimi kaybetti. Şimdi ikinci defa aday. Bugün beraberce dolaştık, gördüm ki Uşaklı hemşerilerim bu defa Muhammed başkanı seçecekler. Çünkü projeleriyle, dürüstlüğü ile sözünün mertliği ile bilinen bir kardeşim. Dolayısıyla bu defa Muhammed başkanım hayırlısıyla Uşak belediye başkanımız olacak.”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener kendi başına neler geldiyse aynısının Muhammet Gür için de yapıldığını belirtti.

Akşener: Muhammet Gür Rakipleri Tarafından Gagalanıyor 

Uşak’ta Bayram Tatili Esintileri Uşak’ta Bayram Tatili Esintileri

“Çünkü Muhammet başkan kazanacak. Kazanması elbette sizin kararınız Ama gördüğüm kadarıyla garantilenmiş kardeşim. Dolayısıyla rakipleri tarafından gagalanmaya başlanmış. Bu da onun Uşak’a hizmet etmekle, kendini yükümlü hisseden, görevli hisseden bir insan olduğunu gösterir. Şimdi İYİ Parti'nin Genel Başkanı olarak karşınızdayım. Biz partimizi bu ülkede yaşayan her bir vatandaşımızın sesi olmak üzere kurduk. Yani bir seçenek olmak için. İki yumruk arasına sıkıştırılmış, sen şucusun, ben bucuyum diyerek, kendi dertlerinin seçmenin milletin dertlerinin konuşulmadığı, buna karşılık cemaziyel evvelimiz ne var ne yok onların iftira haline getirildiği ve her bir gerçeğin çarpıtıldığı ikili bir sistem üzerinde Türkiye Maalesef çok kötü bir biçimde yönetiliyor. Şimdi bu iftira siyasetinin iki yanda da var olduğunu, rahatları bozduğumuz zaman gördük. Biz bu milletin sesi olmak, bu milletin dertlerinin konuşulmasını dinleme, öne koymak, kavga etmek yerine çözüm üretmek ve muhalefet olarak görevimiz bu milletin avukatı olmaktır görevi içinde hareket etmek üzere kurulduk ve yola çıktık.” 
Meral Akşener konuşmasını sonlandırırken “Ben kendisine kefilim” diyerek Muhammet Gür’e olan desteğini yeniden vurguladı.
 

Akşener: Muhammet başkan çalmayacak, çaldırmayacak, insan kırmayacak 

“Bakın İYİ Parti olarak benim ve arkadaşlarımın herhangi birine şucu, bucu dediğini duydunuz mu duymazsınız. Biz neyi deriz; emekliyi deriz, atanamayan öğretmeni deriz, mülakatı deriz, esnafı deriz, çiftçiyi deriz, biz işsiz genci deriz. Bunun devamı için bize güç verin Muhammet Gür’ü' seçin ve Uşak inşallah çağ atlasın, hak ettiği yeri bulsun. Bakın ben bu arkadaşımı tanıyorum. Bir kere kesinlikle Uşak’ı çok seviyor. Muhammet başkan çalmayacak, çaldırmayacak, insan kırmayacak, liyakata dikkat edecek ben kendisine kefilim. O kadar iyi tanıyorum. Şimdi laf aramızda çok fazla tanımadıklarım bazen kefil olduğumuzda biraz öyle ayvayı yediriyorlar bize. Ama Muhammet Gür kesinlikle onu yapmayacak. Muhammet Gür’ü Uşaklılara ve sizleri de Allah'a emanet ediyorum.”
 

Editör: Uğur Medya