Konvoy görüntüleri sosyal medya paylaşılarak geniş kitlelere ulaştı. Düğün konvoyu ile aynı saatlerde Gediz’in Gümele Köyü’nde bir yangın çıktı. Vatandaşlarda itfaiye aracının düğün konvoyunda olmasına tepki göstererek sert eleştirilerde bulundu.

Özellikle ülkemizde yangınlarla mücadele ederken bu sıcak yaz günlerinde yangın tehlikesinin en üst düzey olduğu zamanda bu yapılan organizasyon vatandaşlar tarafından tabi ki de tepki topladı.

Akçadurak “İtfaiye Aracı Uşak Belediyesi’ne Ait”

Bunun üzerine açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak bir duyuru yayınladı.
Duyuru şu şekilde; Gediz Belediyesi, sosyal medyada yapılan bir paylaşımda belediyenin aracının yangına müdahale etmediği yönünde sosyal medyada paylaşımlar yapıldığını bildirerek, “İlçemizde 17 ve 18 saatleri arasında, siren sesleri eşliğinde itfaiye aracıyla gelin alma merasimi yapılmıştır. Konunun belediyemiz ve itfaiye müdürlüğümüzle bir alakası bulunmamaktadır. Bahsi geçen itfaiye aracı Uşak Belediyesine aittir ve yapılan gelin alma merasimiyle ilgili yetkili mercilere herhangi bir bilgi verilmemiştir” ifadesi kullanıldı. Gediz Belediyesi itfaiye ekiplerinin o saatlerde, Gümele köyündeki yangına müdahale ettiğini de kamuoyuna duyurdu.

Uşak Belediyesi Resmi Bir Açıklama Yapmadı

Bu olayların ardından Uşak Belediyesi tarafından resmi bir açıklama gelmemesi acaba Mehmet Çakın’ın olaydan haberi yok mu sorusunu akıllara getiriyor.

Peki neden mi bu soruyu soruyoruz.

Mehmet Çakın’ın Uşak Belediyesi’nden Haberi Yok

Birincisi bildiğimiz üzere 15 Aralık 2020 yılında Uşak’ta büyük bir doğalgaz patlaması olmuştu. Patlama Belediye ekiplerinin kanalizasyon çalışması yaptıkları sırada gerçekleşti. Ama Mehmet Çakın açıklamasında burada çalışma yapıldığını bilmediğini söyledi.

İkinci bir konu ise Atapark’ta 6 Ekim 2021 yılında yapılan yol yapım çalışmaları sırasında burada bulunan bisiklet yolu kaldırıldı ve Mehmet Çakın’ın bundan da haberi olmadığını biliyoruz.

Diğer bir konu ise 2019 yılından beri devam eden Kayaağıl Termal Tesisleri’nin bitmek bilmeyen yenileme çalışmaları. Başkan Çakın o kadar çok tarih ve açılış sözü verdi ki ilerleyen günlerde bunu ayrı bir haber olarak gündeme alacağız.
Birde Uşak Belediyesi’nde kaç personel kaç araç var. Bu araçlar ve personeller nerde çalışıyor ne yapıyorlar. Bizce Mehmet Çakın’ın bundan da haberi yok.

Geçtiğimiz hafta şehir buluşmaları kapsamında Uşak’a gelen Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın basın toplantısında konuşan İsmail Güneş sosyal belediyecilikte Mehmet Çakın gibi olun demişti.

Bildiğimiz gibi Uşak’ta birçok etkinlik, festival ve konser düzenleniyor. Fakat Uşaklı vatandaşların festivaller ve konserle sorunları bitmiyor aksine daha da sorunlarla ve sıkıntılarla karşı karşıya kalıyor.

Uşak Belediyesi Düğün Organizasyonlarına Başladı

Uşak Belediyesi düzenlediği etkinlik, festival ve konserlerle sosyal belediyecilikte zirve yaptığı şu günlerde düğün organizasyonlarına da başladığını buradan söyleyebiliriz.

Editör: Uğur Medya