Muhammet Gür “Kamu imkânlarıyla kendi siyasi koltuk hırslarını bir araya getirilmesini hiç ahlaki bulmadığın ifade etti.

Gür: ''Kamu İmkânlarıyla Kendi Siyasi Koltuk Hırsınızı Bir Araya Getirmeyi Hiç Ahlaki Görmüyorum''

“Kamu imkânlarıyla kendi siyasi koltuk hırsınızı bir araya getirmeyi hiç ahlaki görmüyorum. Toplumun, garibanın, yetimin hakkını kendi ikbaliniz adına kamu yöneticisi olarak kullanıyorsanız bunun ahlaki bir davranış olduğunu düşünmüyorum. ”

Karaoba: ''Kul Hakkı Yemekten Geri Kalmıyorlar''

Ali Karaoba ise “Kul hakkı yemekten hiç geri kalmıyorlar.” Diyerek bu konuya dair görüşlerini dile getirdi.

Karaoba: ''Kul Hakkını Kim Yiyorsa Zıkkım Olsun''

“Her yeri kullanıyorlar. Emekliye üç bin lirayı layık görenler bir Cuma namazına 200 arabayla gidiyorlar.  Kul hakkı yemekten hiç geri kalmıyorlar. Onun için sosyal tesisleri kullandılar falan bunlar devede kulak. Çıksınlar açık açık faturasın biz ödüyoruz göstersinler o sosyal tesisleri aynı parayla bizim de kullanmamıza izin versinler. Kul hakkını kim yiyorsa zıkkım olsun daha ilerisi yok.”

Bu açıklamaların akabinde AK Parti Milletvekili İsmail Güneş’in muhalefete yönelik yaptığı “Bunlar belediyeye 3 koyup 5 almak için gelmek istiyorlar” ifadelerine de CHP Milletvekili Ali Karaoba’dan cevap gecikmedi.  

Karaoba: ''Kendileri Belediyenin İmkânlarını Kullandığı İçin Böyle Yorumluyor''

Karaoba “Hocanın fikri neyse zikri odur. Demek ki kendileri belediyenin imkânlarını kullanıyor ki böyle yorumluyorlar. Bir kural var ben tabi ki bir siyasi partinin temsilcisiyim, Uşak’ın Milletvekiliyim, CHP’den seçilmiş bir Milletvekiliyim, hırsızlığı kim yapıyorsa yapsın ben açığa çıkarırım.” ifadelerini kullandı. 
 


 

Editör: Uğur Medya