Uşak'ın merkezinde bulunan anıt önünde, seçim propagandaları kapsamında karşılaşan Ak Partili ve CHP'li gruplar arasında sözlü tartışma yaşandı. Gerginlik dolu anların meydana geldiği olayda, iki taraf arasında fikir ayrılıkları ve politik görüş çatışmalarına yönelik sloganlar atıldı.

Olay yerinde bulunun siyasi partilerin il yöneticilerinden; AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayer, AK Parti milletvekili İsmail Güneş ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Koray Akgün, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz ise taraflarını sakinleştirmeye çalıştılar.

Olay, saat 16.30 sıralarında Uşak Anıtı'nın bulunduğu meydanda gerçekleşti.

Görgü Tanığı Yaşananları Uğur Tv'ye Anlattı 

Olayla ilgili olarak görgü tanığı olan bir vatandaş Uğur TV’ye yaşananları anlattı.

“ Ak Parti'nin otobüsü meydanın önüne park etmeye çalışırken , CHP'nin minibüsü önünü kesti. Sonra bir anda iki parti arasında bir kargaşa oldu, etrafta 10 kişi varken bir anda 50 kişi oldu. Daha sonra yaşlılar tartışmaya başladı. Ak Parti'liler CHP'lilere ''Kahrolsun PKK'' Sloganları attılar, CHP'liler ise Zafer İşareti yaparak karşılık verdiler. Daha sonra çevik kuvvet polisleri yol üzerinde etten duvar ördüler ve olayları yatıştırmaya çalıştılar.“ Dedi.

Olaya müdahale eden güvenlik güçleri, tarafları sakinleştirmeye çalıştı ve araya girerek tansiyonu düşürdü. 
 

Editör: Uğur Medya