Yürüyüşe, Vatandaşlar ve Partililer Yoğun İlgi Gösterdi

Anıt önünden başlayan yürüyüşte vatandaşların ve partililerin yoğun katılımıyla, sloganlar, bayraklar ve müzik eşliğinde yürüyerek birlik ve beraberlik mesajları verildi.
 

Yaşar “Ak Parti İle İstikbal Göklerde”

Yürüyüş sonrası açıklamalarda bulunan Ak Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar Ak Parti Hükümeti’nde yapılan hizmetlere değinerek şu sözleri ekledi “Gazi Mustafa Kemal Atatürk “İstikbal göklerdedir.” Dedi. İstikbaline sahip çıkamayan milletler yarınlarından emin olmaz diye işaret etti. Bugün SİHA, BAYRAKTAR, KIZILELMA, GÖKBEY, hepsi istikbalimizi göklerde koruyor. Bu hizmetleri yapanlardan Allah razı olsun.” Dedi.

Altay “Oylarımız Kandil’e Mermi Olacak” 

Ak Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay ise konuşmasında terör örgütlerine ve iş birlikçilerine sandıkta gereken cevabını vereceklerini ifade etti.
Altay  “14 Mayıs’ta sandıklara girerken verdiğimiz oylarlar, bir taraftan bu ülkeye her türlü kötülüğü yapan terör örgütlerine ve onlarla iş birliği içerisinde olanlara hak ettiği tokadı sandıklarda vuracağız. Kandil’i başlarına yıkmak için bizim oylarımız birer mermi olacak.” Dedi.

Sabancı “Yarın Sandıkları Patlatıyoruz”

Ak Parti Uşak Milletvekili adayı Hilal Sabancı konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısı yaparak 14 Mayıs’ta sandıkları patlatacağız dedi.
Sabancı “Ak Parti iktidarında darbelere tehditlere rağmen her daim dik durduk. Ülkemizi hak ettiği konuma getirdik. 2002’den bu yana hizmet siyaseti, kardeşliğin siyasetini yaptık. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız müddetçe Cumhurbaşkanı’mızın deyimiyle 14 Mayıs’ta da sandıkları patlatacağız inşallah.” Dedi.

Tuğrul “Sandık Milletin Namusudur, Sahip Çıkacağız”

Ak Parti Milletvekili adayı Fahrettin Tuğrul konuşmasında sandıklara sahip çıkalım çağrısı yaptı.
Tuğrul “Bu millet 14 Mayıs’ta sırtını Kandil’e dayayanlara güzel bir cevap verecek. Sandıklardan Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti çıkacak. Bir günümüz kaldı yarın sandıklara tüm teşkilat olarak sahip çıkacağız. Sandık milletin namusudur, irademizin namusudur, yarın sandıklara sahip çıkacağız ve zaferi kazanacağız.” Dedi.

Güneş “Türkiye Yüzyılı Recep Tayyip Erdoğan’la Geliyor”

Ak Parti Uşak Milletvekili ve adayı İsmail Güneş konuşmasında 21. yüzyıl Türkiye Yüzyılı olması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yeniden seçeceğiz dedi.
Güneş  “Bu ülkenin üniter yapısını korumak için, bağımsızlığımızı ve birliğimizi sürdürmek için, terörle mücadele için, emperyalist güçlere geçit vermemek için, kazanımları sürdürmemiz için, Türkiye’nin 21. Yüzyılı Türkiye Yüzyılı olması için sonuna kadar Recep Tayyip Erdoğan diyeceğiz.” Dedi. 

Editör: Uğur Medya