Yılın Tiyatro Adamı Ödülü Yönetmen Murat Çubukçu’ya Verildi

İlkler Şehri Uşak yine bir ilke imza attı. Uşak Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu, Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödülleri Programından "Yılın Tiyatro Adamı Ödülü" nü alarak şehrimize döndü.

Uşak Şehir Tiyatroları Yönetmeni Murat Çubukçu Yılın Tiyatro Adamı Seçildi

İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Anadolu Tiyatro Ödül Töreni’ne 9 ülkeden ve Türkiye’den 17 ilden tiyatro sanatına katkı sunan kişi, kurum ve kuruluşlar katıldı. 
Uşak Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu’nun ülke tiyatrosuna sunduğu katkı Yılın Tiyatro Adamı Ödülü ile taçlandı. 

Çubukçu “Yılın Tiyatro Adamı Ödülü” ile ilgili bu başarı serüvenini Uğur TV’ye anlattı.

Çubukçu “Bu Ödül Benim Olduğu Kadar Ekip Arkadaşlarımın Başarısıdır”

Çubukçu “Bu gerçekten çok bambaşka bir olay aslında. Şahsi gibi görünse de biz bunu bir kurum içerisinde başardık. Bunları yaparken çok kıymetli ekip arkadaşlarım, oyuncu kardeşlerimizle beraber yaptık. Çok değişik bir serüven. Editörlere söylediğim bir söz var. Biz Uşak’tan geliyoruz. Anadolu küçük bir şehir ama herkesi davet ediyorum. Biz kendimizin nasıl olduğunun farkında değilmişiz. Bizi İstanbul’da ve birçok şehirde övgü ile karşılıyorlar. Bizden bahsedildiğini bilmiyorduk ta ki ödül törenine gidinceye kadar.” Dedi.

Çubukçu “Bu Ödülü Hak Ederek Aldık”

Çubukçu “Sanata ve sanatçıya değer veren belediye başkanları, devlet tiyatroları müdürü, bölge müdürlükleri ve ünlü sanatçılar oradaydı. Uşak’ın bu kadar konuşulması ayrıca bizi gururlandırdı. Mesele orada ödül almaktan çok, altında yaptıklarımız bizim için önemliydi. Bu ödülü birisi bize bu adama verelim bu da bizden, bizim çocuğumuz değil de, yaptıklarımız konusunda seçici kurul tarafından bu ödüle layık görülmek çok başka bir duygu.”Dedi.

Çubukçu “Büyük Başarılara, Küçük Adımlar Atmak Gerek”

Murat Çubukçu son olarak Uşak’ta bu ödüle layık görülmenin mutluluğunu ve sevincini yaşadıklarını ifade ederken Şehir Tiyatroları oyuncularına ve ekibine teşekkür etti.
 

Editör: Uğur Medya