Yalım ‘’Acilen Çözüm Alınması Gerekiyor’’

Önceki dönem CHP'nin Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Uşak'ta yaşanan ölümlü trafik kazalarının üzerine düşen önemi vurgulayarak yetkililere, Uşak'ın içerisinde meydana gelen kaza noktalarını tespit edilmesi ve acilen önlem alınması gerektiğini vurguladı.

Yalım ‘’Uşak'ın en büyük ilçesi olan Banaz'ın trafiği; İzmir-Ankara karayolu Banaz ilçemiz ve Uşak'ın merkezlerinden geçtiği için çok yoğundur. Bu nedenle Uşak sınırları içerisinde bazı noktalarda çok sık kazalar yaşanmaktadır. Dün Banaz Gedikler Kavşağında bir kaza yaşanmıştır. Gedikler Kavşağı, Banaz Merkezde bulunan kavşak ve Banaz Sanayi Kavşağı en fazla can ve mal kayıplarının yaşandığı alanlardır.

Bu alanlar bilinen ve kaza istatistikleri ile mimlenmiş alanlardır. Buralarda yaşanan kazalara ilişkin nasıl önlem alınacağı da bellidir. Bu alanlarda kazaları ödemek için köprülü kavşak yapılması gerekiyorsa en kısa sürede yapılmalıdır. Bu alanlarda daha fazla insanımızın hayatını kaybetmesi için T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığını, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığını ve T.C. İçişleri Bakanlığını göreve davet ediyorum. Burada bir köprülü kavşak yapılmış olsaydı dün yaşanan kazada hayatlarını kaybeden vatandaşlarımız bugün bu saatlerde evlerinde veya işlerinde yaşıyor olacaklardı!”

Editör: Uğur Medya