Yalım, Canlı Yayında Gerçekleri Açıkladı


Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, dün Halk TV'nin Kayda Geçsin programına canlı bağlantı yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Uğur TV Gündeme Getirdi, Özkan Yalım Gerçekleri Açıkladı

Uşak'ta TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği Uşak'ta TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği

Uğur TV olarak 12 Ekim 2022 tarihinde yayınladığımız haberde, Uşak'ta bulunan laleli aydınlatma direklerinin gövde kısmında bulunan alüminyum kapakların hırsızlar tarafından çalınmasıyla ilgili olarak Uşak Belediyesi'nin sorumluluğunu vurgulamıştık. Ancak o dönemde çalınan kapaklar hakkında belediye yetkilileri tarafından bir açıklama yapılmamıştı.

Hırsızların Kim Olduğu Biliniyormuş

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım programda yaptığı açıklamalarla birlikte, çalınan kapaklarla ilgili önemli gelişmeler yaşandığı ortaya çıktı. 

Yalım, laleli direklerin altında bulunan alüminyum kapakların kimler tarafından çalındığını açıklarken, bu hırsızların daha önceden tespit edildiğini belirtti. Ayrıca, belediye yetkililerinin bu durum karşısında tehdit edildiğini ve bu yüzden konuşmaktan çekindiklerini ifade etti.

Yalım: "Hırsızlar Tespit Edildi, Yetkililer Tehdit Edildi"

Yalım “Uşak’tan geçtiğinizde bolca kırmızı laleler vardır biliyorsunuz. Bu lale direklerinin tabanında kapaklar var, alüminyum kapaklar. Biraz hurda değeri yüksek olan bu kapaklar, Afganlar tarafından satıldığını defalarca yakalandıklarını ve mobeselerden yakalandıktan sonra kameralar tarafından tespit edildikten sonra karakollarda ifadeye gittiğinde şikayetçi olacak olan müdürlerimiz tehdit edildiğini ve bundan dolayı da ürktüklerinden dolayı şikayetlerini yapmadıklarıyla ilgili bilgi aldım.”

Editör: Uğur Medya