Vali Ergün İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü trafik uygulama noktalarını ziyaret etti ve görevi başında olan memurlara kolaylıklar diledi.

Vali Turan Ergün basın mensuplarına yaptığı açıklamada Kurban Bayramı dolayısıyla trafikte vatandaşları bilgilendirerek uyarılarda bulundu ve Kurban Bayramı tebriklerini iletti.

Ergün “9 Gün Boyunca Trafik Kontrollerimiz Devam Edecek”

Ergün “Emniyet ve asayiş sağlanması noktasında şu anda hem polis hem jandarma bölgesinde kent ve köylerde toplam 107 ekiple 120 personel an itibariyle sahada yani bu 120 personel yine sürekli sahada olacak. Tabii bunlar işte dinlenmeleri değişimleri var bu 9 günün boyunca aynı şekilde bu tedbirler uygulanacak hem trafik hem emniyet ve asayiş. Bunun yanında trafik denetimlerimiz ciddi bir şekilde arttı. Hem EDS’ler hem trafik kontrolleri hem radar kontrolleri bunları yoğun şekilde yapıyoruz. Vatandaşlarımızı da bu konuda bu kontrollerin arttığı konusunda bilgilendirmek isterim. Emniyet asayiş zaten tedbirleri aldık diğer birimlerimiz de aynı şekilde görevlerinin başındalar. Biz huzur içinde geçirilmesi için bayramın, dediğim gibi bütün birimlerle biz de buradayız. İşte yarın da bayram namazından sonra tekrar bütün 24 saat esasına göre çalışan birimlerimizi birlikte ziyaret edeceğiz. Onların da bayramını tebrik edeceğiz. Bu vesileyle şunu hatırlatmak istiyorum, yani bayramın huzurlu olması yani kedere acıya dönüşmemesi için benim sadece vatandaşlarımıza birkaç uyarım olacak buradan bunları zaten biz sosyal medya hesaplarımızdan gerek resmi sosyal medya gerekse kişisel hesaplarımızdan takip ediyorsanız her gün özellikle trafikle ilgili bir bildirim paylaşıyoruz. Bir gün işte emniyet kemeriyle ilgili, bir gün telefon kullanılmaması, bir gün hızlı gitmemeleri gibi sürekli spotlar paylaşıyoruz.” Dedi.

Ergün “Emniyet Kemerlerimiz Mutlaka Takılı Olsun”

Bu konuda ben özellikle şunu söylüyorum;
1- Bir defa yorgun bir şekilde kesinlikle yola çıkmayalım.

2- Hız limitlerine uyalım 

3- Seyir halindeyken telefon kullanmayalım 

4- Emniyet kemerimiz mutlaka takılı olsun bunun bilimsel veriler emniyet kemeri takılı olan bir araçta kazalarda ki ölüm oranının %45 ağır yaralanma oranda %60 düştüğü bu bilimsel olarak belirlenmiş bir husus bu halde yaşama şansımız %50'den daha fazla arttıran çok basit bir uygulamadan niye kaçınalım çok basit bir uygulama aslında. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmasını diliyorum. İnşallah dönüş yolunda da tabii biz bu defa işte bayramın son günü dönüş yolunun yoğun olmasını bekliyoruz, o yoğunlukta da yine aynı şekilde tedbirlerimizi sürdüreceğiz. Vatandaşlarımız bu kurallara uyacak olduktan sonra inşallah sağ salim sevdiklerine kavuşurlar. Huzur içinde mutluluk içinde güzel bir bayram geçiririz diye ümit ediyorum ve ben bu vesileyle başta bütün mesai arkadaşlarımız, siz kıymetli basın mensupları, bütün uşaklar, bütün Türk milletinin, bütün İslam aleminin Kurban Bayramı’nı bir kez daha canını gönülden tebrik ediyorum. Yüce Allah'tan bu bayramların hep kardeşlik, barışa vesile olmasını diliyorum. Başta Aziz şehitlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimize rahmet diliyorum.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya