Parti binasında gerçekleşen basın toplantısında Sevinç Yazgan, geçmiş seçimlerdeki hatalardan ders alarak daha ileriye gitmek ve dönüşüm için Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığına aday olduğunu ifade etti.

Yazgan “Amacımız Kadınlarla ve Gençlerle Yola Çıkmaktır”

Yazgan “Amacımız kadınlarla ve gençlerle yola çıkmaktır. Kadın mücadelesini kotalarla sınırlayarak değil eşit zeminde hakça ve özgürce gerçekleştirmektir. Amacımız demokrasinin gereğini yerine getirmek için yerel veya genel seçim fark etmeksizin ön seçimi gerçekleştirmek, size sorulmayan hakkınızı size kazandırmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi hepimizindir. Bu memleketi ancak ve ancak Cumhuriyet Halk Partisi demokrasi ile taçlandıracaktır.” Dedi.

Yazgan “Biz Demokratik, Laik, Özgürlükçü Bir Türkiye Diyoruz”

“AKP’nin yıkım politikaları hayatın her alanında devam ederken, biz yeni bir yaşamı savunmalıyız. Eşit, Özgür, modern bir yaşamı savunmak bugün hepimizin görevidir. Siyasetin merkezine parayı koyanları, güce tapanları, darbecileri, demokrasi düşmanlarını, şeyhleri, şıhları tarihin karanlığına gömmeliyiz. Onların yerine; alın terinin karşılığını isteyen emekçileri, geleceğini ve düşlerini isteyen gençleri, bilimsel, demokratik, laik eğitim isteyen bilim insanlarını, insanca ve onurlu bir yaşam isteyen kamu emekçilerini, emeğin, yaşamın yarısını isteyen kadınları koymalıyız. Biz demokratik, laik, özgürlükçü bir Türkiye diyoruz. Biz parasız sağlık, parasız eğitim diyoruz. Birlikte kardeşçe yaşam diyoruz.” Dedi.

Aynı zamanda Sevinç Yazgan Uğur TV’ye verdiği özel açıklamada amacının Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olduğu bir ülkede yaşamak ve yerel seçimlerde Uşak Belediyesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dalgalandırmayı hedeflediklerini belirtti.

Yazgan “Amacım CHP’nin İktidar Olduğu Bir Ülkede Yaşamak”

“Buradaki tek amacım Cumhuriyet Halk Partisi’nin olduğu bir ülkede yaşamak. Yönettiği bir ülkede yaşamak. Neden? Sosyal demokrasi için, laiklik için, adalet için. Bu nedenle partimin her kademesinde bana ihtiyaç olduğu müddetçe gücüm yettiği oranda ben varım.” Dedi.

Yazgan “Seçimlerden Sonra Büyük Umut ve Hayal Kırıklığı Yaşadık”

“Seçimlerden sonra bende dahil büyük umut ve hayal kırıklığı yaşadık. Umut umut umut. Umudumuzu sakın kaybetmeyelim, güzel günler bizi bekliyor.”Dedi.

Yazgan “Hedefimiz Belediye Başkanlığını Almak”

“Hedefimiz belediye başkanlığını almak. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını belediyede dalgalandırmak. Bunun için istiyorum. Başarılı olmak için istiyorum. Ama Uşak halkı sosyal demokrat bir partinin yönetimini görmesini ve yaşamasını istiyorum. Bunun içinde elimden gelen her türlü fedakarlığı, yapılması gereken her şeyi yapmaya hazırım.” Dedi.


 

Editör: Uğur Medya