Anıt Önüne Çelenk Bırakıldı

Uşak’ta düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Yıl kutlamasına, İstiklal Marşı ile açılış yapıldı ve sonrasında Atatürk Anıt’ı önüne çelenk bırakıldı.

81 İlde Ortak Basın Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Yıl kutlaması için 81 ilde yapılan ortak basın açıklamasını Uşak’ta CHP Uşak İl Sekreteri Kadir Uslu gerçekleştirdi. 

Uslu ‘’CHP Topraklarımızı Rant Alanı Olarak Görenlerin Karşısında Milliyetçidir’’

CHP Uşak İl Sekreteri Kadir Uslu konuşmasında, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanlar ve topraklarımızı rant alanı olarak görenlerden bahsederek CHP’nin bunlar karşısında milliyetçi olduğunu söyledi.

‘’Çiftçisinden öğretmenine, gencinden emeklisine kadar herkesin eşit ve onurlu yaşam sürdüğü, hukuk kuralların herkes için geçerli olduğu kendine yeten bir Türkiye’den 100 yıldır vazgeçmemiş bir partidir. Bugün partimize ve cumhuriyetimize saldırılar 100 yıl önceki karanlık anlayışla artarak devam etmektedir. Her türlü etik değerden uzak bir şekilde kurumları, halkı anayasayı hiçe sayan bir anlayışın yarattığı bu çok karanlık dönemde dahi bize ışık tutan önderimiz Atatürk’ün çizdiği yoldur. Cumhuriyet Halk Partisi, saray zihniyetinin, cemaatin, zümrelerin, kendini halktan üstün görenlerin karşısında milletin kayıtsız şartsız egemenliği dediği için cumhuriyetidir. Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanların ve topraklarımızı rant alanı olarak görenlerin karşısında milliyetçidir.’’

Editör: Uğur Medya