Uşak’ın Eşme ilçesinde evinin penceresinden düşerek hayatını kaybeden Cafer Taşar’ın intihar etmediği ve geçirdiği beyin kanamasına bağlı olarak denge kaybı yaşadığı için düşerek hayatını kaybettiği ifade edildi.

22 Temmuz 2023 Cumartesi günü, Eşme’deki evinin penceresinden düşen Cafer Taşar hayatını kaybetti ve ölümü, resmi kayıtlara ve haber metinlerine intihar şeklinde geçti. Cafer Taşar’ın ölüm haberinin ardından gazetemize ulaşan yakınları, olayın intihar olmadığını, önceki günlerde yaşanan beyin kanamasına bağlı denge kaybından kaynaklandığını belirtti.

Tütün Teknoloji Mühendisi Cafer Taşar’ın yakınlarının aktardığına göre, olaydan yaklaşık 1 hafta önce merhumun bir beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. İzmir’de, 13 Temmuz 2023 günü, saat 12:00’da beyin kanaması geçiren Cafer Taşar’ın burada tedavi altına alındığı ve taburcu olduktan sonra, sıcak hava nedeniyle eşi ve çocuklarıyla beraber Eşme’ye geldiği belirtildi. Eşme’deki evinde kalan Cafer Taşar’ın sürekli yanında olduklarını belirten yakınları, “Olay nedeniyle üzüntümüz çok büyük ve hala şok içindeyiz. Olayın intihar olarak geçmesinden dolayı üzüntü duyuyoruz ve merhum babamız, kesinlikle intihar edecek biri değildi. Ayrıca psikolojik sorunları da yoktu ve ilaç kullanmıyordu. Beyin kanamasından kaynaklı pencere kenarında denge kaybı yaşadığı için aşağıya düştü” dedi. 

Editör: Uğur Medya