Belediye Başkanı Mehmet Çakın göreve geldikten sonra Uşakspor İstanbullu iş adamı Ural Aküzüm  satarak sahipsiz bıraktı ve en kötü sezonunu geçirdi.

Uşakpor’u Belediyeden Sonra Sponsor Firma Da Bıraktı

Uşakspor’da ayrılık rüzgârları devam ederken, belediyeden sonra sponsor firma da bıraktı. Daha önce sosyal medya üzerinden açıklama yapan AFC Kablo Kanalları sponsorluklarının fes edildiğini açıklamıştı.
Bunun üzerine Uğur TV’ye basın açıklaması veren AFC Kablo Kanalları Yöneticisi Eren Yılmaz zorlu bir süreçte Uşakspor’u devraldıklarını ve başarılı bir şekilde yönettiklerini ifade etti.

Yılmaz “Uğur Medya’ya Teşekkür Ediyorum, Her Zaman Yanımızda Oldunuz”

Yılmaz “Öncelikle Uğur Medya ailesi olarak Uşakspor tesislerine hoş geldiniz. 13 Ocak’tan itibaren Uşakspor’a sponsor olduğumuz süreçte her zaman sizi yanımızda gördük. Antrenmanlarımızda, lig maçlarımızda, Uşakspor’un tüm taraftarlarını ve ilgili olan tüm paydaşlarını güzel bir şekilde bilgilendirdiniz. Bu yüzden Uğur Medya’ya teşekkür ediyorum.”

Yılmaz “Verdiğimiz Sözü Tutarak Uşakspor Ligde Kaldı”

Eren Yılmaz “13 Ocak itibari ile 13 puanla Uşakspor’u, AFC Kablo Kanalları olarak Erdal Bulut Yönetim Kurulu Başkanı ile birlikte devraldık. Bu geldiğimiz süreçte zorlu lig maçları bizi bekliyordu. Aynı zamanda önümüzde ciddi anlamda maddi bir tablo vardı. Bu ekonomik krizde bunların üstesinden gelmek ve deprem yaşanmasından dolayı kolay olmadı. Ama geldiğimiz süreçte biz bir söz verdik. Asıl amacımız bu sene takımı kümede tutmaktı. Bunundan üstesinden geldik.” 

Yılmaz “AFC Kablo Kanalları Olarak Sponsorluğumuzu Sonlandırdık”

“Bu süreçte tabii ki Ural Aküzüm’ e teşekkür ediyorum. Bu ekonomik krizde finans kaynağını bizlere bulan Ural Bey ve ekibini atlamamak gerekiyor. Bu saatten sonra şehrin önünü açabilmek için, bu sezon yaşanan sıkıntıların yaşanmaması adına AFC Kablo Kanalları ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bulut’un talebi doğrultusunda bir duyuru yayınladık. Sponsor olarak önümüzdeki sezon devam etmeyeceğimizi kamuoyuna bildirdik. Burada ki tek amacımız önümüzdeki sezon Uşakspor hak ettiği yerde olsun, hak ettiği ilgiyi görsün ve bu takımın gerçek yeri 2.lig olmadığını daha üst liglerde mücadele etmesi gerektiğini hem il olarak, hem camia olarak, hem de tesisler olarak erken bir yapılanma olması amacıyla bunu tüm kamuoyuna bildirdik.” Dedi.

Yılmaz “Yarım Bıraktığımız İşi Tamamlamak İstiyoruz”

“Biz tabii ki bu işin içerisinden kaçmıyoruz. Bu işi yapabileceğimizi tüm mercilere ilettik. Bu şehrin manevi olarak desteğini ve enerjisini alırsak geriye kalanı üstesinden geliriz. Biz bunu yapabileceğimizi ilettik ve gelecek tepkiyi bekliyoruz. Bu süreçte AFC Kablo Kanalları olarak yaptığımız olumlu işlerden dolayı farklı kulüplerden teklifler alıyoruz. Ama bizim gönlümüz Uşakspor’da bu işi yarım bırakmadan hedeflerimiz doğrultusunda Uşakspor’u Play OFF hattına girerek ikinci senden takımı bir üst lige çıkarmayı istiyoruz.” Dedi.

Yılmaz “Ceyhun Hocaya Başarısından Dolayı Teşekkür Ederiz”

“Takımın teknik patronu Ceyhun Müderrisoğlu’na teşekkür ediyorum. Bu süreçte zor bir görevi üstlendi. Düşme hattında ve 23 yaş ortalamasında olan bir takımı kümede tutma başarısı gösterdi.” Dedi.
Yılmaz “Aşigolara Desteklerinden Dolayı Teşekkür Ederiz”
“Aşigolar her zaman yanımızda oldu. Biz bu takımı kümede tutacağız dedik. Bize güvendiler ve inandılar. Taraftarın birlik ve beraberliğini sağlayıp başta Argan kardeşimize ve taraftar gurubu lideri Hakan kardeşimize de teşekkür ediyoruz” Dedi. 

Yılmaz “Tekrar Uşaksporla Birlikte Olmak İsteriz”

Eren Yılmaz son olarak Uşakspor’da sponsorluklarını devam ettirmek istediklerini ifade ederek tekrar bu konuşmanın bir veda olmadığını söyledi.

Yılmaz “Bu bir veda değil. Büyük adımlar büyük hayaller ile olur. Bizde bu hayalleri gerçekleştirmek için büyük bir adım attık. Artık taraftar ile camia ile tekrardan en kısa sürede fragmanı izledik, film için tekrar bir araya geliriz.” Dedi.


 

Editör: Uğur Medya