Karşılaşma 14 Ekim Cumartesi Saat 15:30’da 1 Eylül Stadyumu’nda

Ligin üst sıralarında mücadele eden Ispartaspor Uşakspor deplasmanında 3 puan hedefliyor ve buna göre hazırlıklarını ciddi bir şekilde yapmaya devam ediyor. 

Uşakspor 7 Haftadır Kendi Evinde Puan Alamadı

Uşakspor ise topladığı 4 puanı yanlızca deplasmanda almış durumda Aşigolar ve Uşakspor taraftarı kendi evinde takımdan puan ve puanlar bekliyor.

Uşakspor Teknik Direktörü Nazım Gülay açıklamasında Ispartaspor karşılaşmasının bir dönüm maçı olduğunu ifade ederek içerde ilk puanımızı almak istiyoruz dedi.

Gülay “Isparta Maçı Bizim İçin Dönüm Noktası”

Gülay “Bilindiği üzere kupa maçı dahil son 3 maçta sıkıntılar yaşıyoruz. Gol yeme problemimiz var bireysel hatalardan çok gol yedik özellikle Karaman maçında daha sonra kupa maçında gençlere şans verdik. Gençlerin de bir seviyesine görelim diye burada da mağlubiyetle ayrıldık. Ispartaspor maçı bizim için dönüm maçı ligde rakibin konumu bizim için çok önemli değil üçüncü olabilir ikinci olur birinci olabilir. Bizim sahada ne yaptığımız önemli. Bununla ilgili de bir haftadır Karaman maçından itibaren yoğun bir şekilde hem psikolojik hem antrenman açısından hazırlıklarımızı yapıyoruz.  Yarın da en iyi şekilde sahaya çıkıp en iyi şekilde de mücadele etmek zorundayız. Taraftarlarımızı da Aşigolarımızı da sevindirmek için içeride ilk puanımızı ilk galibiyetimizi almak için var günümüzde sahada olacağız.” Dedi.
Gülay aynı zamanda sezona geç başlamanın hala sıkıntılarını çektiklerini bu noktada takımın ekonomik gücünün de ancak bu seviyelere ulaşabileceğine dikkat çekti.

Gülay “Uşakspor Ekonomik Olarak Zor Durumda Bunu Herkes Bilmeli”

Gülay “Biz sezona geç başlamanın acısını çok çekiyoruz. Takım planlamasının sezon başı sağlıklı yapamamamızdan dolayı onun acısını çok çekiyoruz. Gönül isterdi ki daha iyi takımla mücadele etmek bu ligde bu zor grupta ama inanın ki herkes elinden geleni yapıyor. Biliyorsunuz ekonomik olarak çok büyük meblağalar yok bizim takımımızda bu bir gerçek. Bunun da taraftarların bilmesi gerekiyor. Maalesef bu bir gerçek ya bu gerçeği hiç kimse göz ardı etmesin ne taraftar. Biz zaten biliyoruz takımımızın durumunu kapasitesini bu şekilde sıkıntılı bir sezon geçecek bizim için çok rahat geçmeyecek yani gerçeği hiçbir zaman bir kenarda dursun taraftarımızda bizlere sahanın içinde olumlu şekilde mücadele etmemizde yardımcı olursak bizim için iyi olur biz galibiyet için çıkıyoruz.” Dedi.

Nazım Gülay son olarak Ispartaspor karşılaşmasında taraftarlara ve Aşigolara ihtiyacı olduklarını ifade etti.

Gülay “Artık İçerde Puan ve Puanlar Almamız Gerekiyor”

Gülay “Bizim artık bir kırılma anımız olması lazım biz deplasmanda 4 puan alıp geldik buraya içeride sıkıntı yaşıyoruz. Oyun anlamında da mücadele anlamında da biliyorsunuz. Amed maçına iyi hazırlandık taraftarla hazırlandık. Ama maça bir saat kala taraftarın olmaması biraz bizi etkiledi açıkçası. Çünkü böyle maçlara sadece oyuncu kendi hazırlanmıyor veya tek tek oyuncu yönetim hazırlanmıyor. Bu işin ucunda yanında taraftar da var. Bu bizim için çok önemli itici bir güç dediğim gibi yarın taraftarımızda bizim için itici güç olursa biz sahada en iyi mücadeleyi daha fazlasını onlar için vereceğiz. Kendimiz için vereceğiz. İnşallah da kazanmak için sahada olacağız. Biz hiç kimseden çekinmiyoruz gücümüz oranında mücadele etmeye çalışıyoruz ve her şeyi de vermek zorundayız. Son iki maçtır bu mücadele gününde biraz düşme oldu motivasyon kaybı oldu. Umarım yarın oyuncu grubumuzla beraber puan almayı başarabiliriz.” Dedi.

Uşakspor Genel Koordinatörü Recep Yazıcı mikrofonlarımıza yaptığı özel açıklamada Ispartaspor karşılaşmasının 6 puanlık bir maç olduğunu ve Aşigolarla birlikte kendi sahasında Uşakspor’un ilk 3 puanı alacağını ifade etti.

Yazıcı “Ispartaspor Maçı Bizim İçin 6 Puan Değerinde”

Yazıcı “Ligin aşağısıyla yukarısı arasında çok büyük bir fark yok. Yarın ki maçı konuşacak olursak bizim için 6 puanlık bir maç. Alacağımız bir 3 puan bizi bayağı bir yukarıya atacaktır. Ama güzel bir rakiple oynuyoruz iyi futbol oynayan ve iyi futbolculardan kurulu bir takımla oynuyoruz. Esasında biz de kötü bir takım değiliz ama bizim bir içeride iyi bir galibiyete ihtiyacımız var. İyi bir maç olacak ben öncelikle puan ve puanlar almamız dileğiyle karşı takıma da başarılar diliyorum.” Dedi.

Yazıcı “Evimizde Alacağımız İlk 3 Puan Olmasını İstiyoruz”

Yazıcı “Aşigolar çok haklı onlar bizim her şeyimiz yani onların olmadığı bir Uşakspor düşünülemez. Onlar bizim 12. gücümüz 12. Oyuncumuz. Dolayısıyla onlara bizim oyuncularımız da biliyor teknik ekibimizde biliyor yani onlara bir orada galibiyet hediye etmek istiyoruz. İnşallah futbolun şansı bizim yanımızda olur futbolcular arasında çok aslında büyük bir farklar yok ama moral ve motivasyon çok önemli hocalarımız iyi hazırlamaya çalıştılar çocuklarımızla esasında iyiler yani kazanmak istiyorlar. İnşallah güzel bir başlangıç olur.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya