Uşakspor sezon önce ilk hazırlık maçında Denizlispor ile 1-1 berabere kaldı. 

Uşakspor: 1 – Denizlispor: 1

Uşakspor, 39. dakikada Gökhan Karpuz’un direkten dönen topunu Cem Aktaş ağlarla buluşturdu ve ilk devreyi 1-0 önde kapattı.
İkinci yarı penaltı kazanan Denizlispor Bekir’in golüyle 1-1 eşitliği getirdi ve karşılaşma 1-1’lik skorla bitti.
Uşakspor Teknik Direktörü Nazım Gülay Uğur TV’ye verdiği özel açıklamada takımın genel durumunu değerlendi ve önümüzdeki günlerde açıklanacak olan transferlerden bahsetti.

Gülay “Genç Arkadaşlarımızın Seviyelerini Gördük Bu Maçta”

Gülay “Genç oyuncularımızın yoğunluğu zaten söylemiştik. Hem onların seviyesini görelim demiştik. Bizim açımızdan iyi oldu 2 grup halinde oynadık zaten ilk yarı farklı bir takım ikinci yarı farklı bir takım 10 günden beri çalışmamızın az da olsa istediklerimizi yerine getirdi genç arkadaşlar. Isparta’yla da bir maçımız var tabii Denizlispor genç bir ekiple geldi. Ispartaspor’da biliyorsunuz transferleri var. Şimdi o günkü maçta seviye biraz daha yükselecek, rakip anlamında bir de orada bir test edeceğiz genç arkadaşlarımızı. Yararlı olacak arkadaşlarımız var bizde gördük tabii maç oynamaları onlar için her maç tecrübe maç oynamaları çok önemli her geçen maç kendilerine tecrübe katarak bizlere katkı sağlayacaktır.” 

Gülay “Bir Sol Bekle Anlaştık, İlerleyen Günlerde Takıma Dahil Olacak”

Gülay “Geçen seneden gelen arkadaşlarımız var. Onlarla özel çalışıyoruz zaten bugün de kullanmadık. Bunların yanına üç dört tane daha oyuncu gelecek konuşmalarımız görüşmelerimiz var. Bir sol bekle anlaştık bizim eski öğrencimiz. Gelince ismini paylaşırız. Her geçen gün takımımıza katkı sağlayacak oyuncuları birer birer ikişer ikişer ekonomik yapımımıza göre katıp sezonun ilk maçına da en hazır halde en eksiksiz halde hazırlanmak istiyoruz. Tek zaten çaremiz tek isteğimiz arzumuz o.”

Editör: Uğur Medya