Uşakspor Teknik Direktörü Nazım Gülay, Uğur Tv Mikrofonlarına Bay Haftası'nı değerlendirdi.

Gülay ''Amedspor Maçında Tam Olarak Hazır Olacağız''

Gülay ''Bay Haftası, geç gelen oyuncuların toparlanması için iyi olacak. 3-4 Gün burada sağlam tempoyla çalışıp, gelecek haftaya daha sağlam hazırlanma fırsatı olacak. Biliyorsunuz geçen hafta bir mağlubiyet aldık bizim karakterimize ve mücadele ruhumuza yakışmayan bir oyun vardı. Önceki hafta Aksaray'da çok iyi takım savunması yapmamıza rağmen, geçen hafta çok sıkıntı yaşadık iç sahada. Eksik antrenmanı olan, geç gelen arkadaşlarımız var. En son Ege katıldı, 1 ayı boş geçmiş direkt 90 dakika maçta oynattık yük çok bindi. Bu ara hem onlar için hem de bizim için bir fırsat. Bir daha ki hafta Derince maçına en iyi şekilde, en hazır şekilde, en sağlam şekilde çıkmak için bu bay haftasını iyi geçirmek zorundayız. En son Ege ile Alperen katıldı, bugün de Ömer Faruk Çalışkan katıldı. Eksik geldile bize, 1-2 oyuncunun daha transferin son günü katılma durumu var. Onlarla da ilgili görüşmeler yapıyor başkanımız. Onları da dahil edince zaten transfer sezonu kapanıyor önümüze mevcut kadro ile devam edeceğiz. Mevcut kadro ile en iyi şekilde en iyi düzende hazırlanmaya başlayacağız bu hafta içinde. Taraftarlarımızı gururlandırmak ve onurlandırmak için en iyi şekilde çalışacağız bu Bay Haftası'nda. Amed maçında tam olarak hazır oluruz, Derince maçında bir tık daha alt olabilir ama dediğim gibi herkes bir anda toplanmadı bizim takımımızda. Sezon başı planlaması iyi bir şekilde yapılsaydı, 25 gün önce toplansaydık tam takım halinde daha iyi direnç gösterebilirdik. Bunu kapatmak için zaman ve sabıra gerek olduğunu her zaman söylüyorum ben. Amed maçına kadar bence tam anlamıyla %100 hazır oluruz. Amed maçında tam hazır biçimde sahada olacağız'' Dedi.

Uşakspor oyuncuları Cem Aktaş ve Şamil Başaran takımın durumunu Uğur TV'ye anlattı.

Aktaş ''İlk 2 Hafta Çok Üzüldük, 6 Puan Yapabilirdik''

Aktaş ''Biraz geç kurulduk takım olarak. 1,5 aydır beraberiz, yeni gelen transferler ile uyum sürecine geçmeye çalışıyoruz. 3. Haftayı bitirdik, ilk 2 hafta çok üzüldük, 6 Puan yapabilirdik. Son oynadığımız maçta biraz daha rakibi kabullendik. Bundan sonra ki süreçte Bay Haftası geçeceğiz sonra Derince'ye gideceğiz. İnşallah yeni bir başlangıç yapacağız'' Dedi.

Başaran ''Bu 1 Haftayı En İyi Şekilde Değerlendireceğiz''

Başaran ''Öncelikle iyi karakterli futbolculardan kurulan bir takım. Sahaya çıktığı zaman elinden gelen her şeyi veren terinin son damlasına kadar mücadele eden bir takım. Öncelikle bunu herkesin bilmesini istiyorum, herkes elinden geleni yapıyor. 3 Haftada galibiyete de çok yaklaştık tabii ki bazı şansızlıklar oldu. Taraftarımız da biliyor ki geç toplandık, kamp sürecimiz kısaydı. Bu 1 hafta da daha iyi çalışıp en iyi şekilde, en iyi yerde bitirmeyi düşünüyoruz açıkcası Ligimizi de devreyide. Antrenmanlarımız oldukça sıkı geçiyor, geç kurulduğumuz için hocalarımız oldukça sıkı bir program veriyor bize tempolu şiddetli geçiyor ama keyif alıyoruz. Bizi tek üzen şey bunu skora yansıtamamak oluyor'' Dedi. 
 

Editör: Uğur Medya