Deplasmandan Alınan 3 Puan Moral Kazandırdı

Geçtiğimiz hafta zorlu Derincespor deplasmanında 1-0 lık skorla galip gelen kırmızı siyahlılar 5. Haftada 3 puanla tanıştı ve puanını 4 yükselti.

Aşigoları ve Uşakspor taraftarını heyecanlandıran bu galibiyet takım içinde büyük bir moral kaynağı oldu.

Uşakspor - Amedspor 1 Ekim Pazar Günü 16:00'da 1 Eylül Stadyumu'nda

Derincespordan alınan 3 puan sonrası gözler 1 Ekim Pazar günü Saat 16:00'da 1 Eylül Stadyumu'nda oynanacak ligin zorlu rakiplerinden olan Amedspor karşılaşmasına çevrildi.

Karşılaşmanın Tüm Biletleri 10 TL'den Satılacak

Uşakspor yönetimi bu maça olan ilgiyi arttırmak amacıyla bilet fiyatlarını 10 TL olarak sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu. Bu paylaşımın ardından 1 Kasım Pazar günü oynanacak olan Uşakspor Amedspor maçından günler önce her iki taraftarları arasında ise  karşılaşmanın  rekabeti şimdiden  başladı.

Taraflar Karşılaşmaya Çoktan Hazırlandı

Uşakspor Amedspor karşılaşması ligin diğer temsilcileriyle birlikte  Aşigolar ve Amedspor taraftarları tarafından da heyecanlı bir bekleyiş oluşturdu.

Uşakspor Teknik Direktörü Nazım Gülay açıklamasında Derincespor deplasmanından alınan 3 puanın takıma morel ve motivasyon kazandırdığını, Amedspor maçıyla ilgilide aşigolarla birlikte 3 puan için sahaya çıkacaklarını ifade etti.

Gülay  ''Bütün Taraftarımızı Maça Bekliyoruz''

Gülay ''Geçen hafta 3 puan almış olmamız bizim açımızdan hem moral hem motivasyon açısından iyi oldu. Takımımızın özgüveni de yerine geldi. O 3 puana bu hafta perçinlememiz lazım. Fakat ligin en iyi takımıyla oynayacağız. Bugün bizim grubun en iyi takımıyla belki diğer grubunda en iyi takımı. Çünkü kadro genişliği var. Kulübede oynayan oyuncuları bile üst düzey oyuncular. Zor bir maç bekliyor bizi. Ona göre de önlemlerimizi aldık. İnşallah bu hafta kendi evimizde kendi taraftarlarımızı da sevindiririz. Bunun için de futbolcu kardeşlerim arkadaşlarım ayın 1‘in de umarım 3 puan veya puanlarla bu haftayı geçiririz. Tabii ki böyle zorlu maçlarda bizim taraftarımız 12. güç. Bizim için bütün taraftarlarımızı bekliyoruz. Sadece bizim takımımızla ilgilensinler bizim Amed sporla işimiz yok. Takımıyla da işimiz yok. Taraftarıyla da işimiz yok. Bizim amacımız Uşak’a ve Uşakspor'u sevindirmek bütün güçlerin bizim için kullansınlar. Bu bizim için çok önemli. Çünkü saha içinde ne kadar çok enerji sarf ettiyse oyuncu dış etken de önemli dış motivasyon da etken önemli. Bizim için onları bizim takımımıza dakika uzatmalara kadar desteklemesini istiyoruz. Skor ne olursa olsun desteklemesini istiyoruz. Biz geldiğimizden beri söylüyoruz. Sabır Lazım. Yavaş yavaş toparlanacağız. Bu haftalar Geçen hafta 3 puanı aldık. Umarım bu hafta da iyi bir puanla kapatırız ve mutlu oluruz hep beraber. Şimdi biz sadece Amedspor için değil. Biz oynayacağımız her rakip için hafta içi analizlerimizi yapıyoruz. Zaten analiz ekibimiz de var. Her maça her takıma ona göre Hazırlanıyoruz. Tabii Amedspor'da Bu ligin lideri namağlup takımı. Onlar için de analizimizi yaptık. Oyuncularımızı anlatıyoruz. Ona göre de çalışmalar yapıyoruz. Önce bizim yaptıklarımız önemli sahanın İçinde yapacaklarımız önemli. Rakip ne kadar çok isimli oyuncularda olsa da iyi takım olsa da biz de önemliyiz. Bizim yapacaklarımız önemli. Onun için de çalışmalarımıza devam ediyoruz’’ Dedi.

Editör: Uğur Medya