Uşak’ta Amatör Spor Kulüplerine Ayni ve Nakdi Destek

Gençlik ve Spor Bakanlığı Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı kapsamında Uşak'taki amatör spor kulüplerine maddi yardım ve spor malzemesi yardımı yapıldı.
Gençlik Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Vali Turan Ergün, amatör spor kulüplerinin profesyonel sporun temelini oluşturduğunu söyledi ve amatör spor kulüplerine her yıl ayni ve nakdi destekte bulunulduğunu belirtti.

Ergün "Amatör spor kulüplerini ne kadar desteklersek profesyonel sporda da o kadar başarılı oluruz. Bizim 112 spor kulübümüze 1 milyon 980 bin lira bu yıl ayrılan kaynak. Bu kaynak her yıl gittikçe artıyor. Malzeme desteği aynı zamanda önemli. Bu kapsamda spor kulüplerimize bu yıl 2 bin 240'ar adet sırt çantası, tişört, eşofman takımı, antrenman yeleği ve 1140 yağmurluk dağıtımı yapılıyor." dedi.
Uşak Şehir Stadyumu 2024’te Tamamlanması PlanlanıyorGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun 27 Kasım'da Uşak ziyaretinde söz verdiği Uşak Şehir Stadyumu ile ilgili de müjdeyi açıkladı.

Ergün “Şehir Stadyumu Uşak’a Hayırlı Olsun”

Ergün “Proje aşamalarının tamamlandığını aktaran Ergün, 10 bin kişilik stadyumun 30 Mayıs'ta ihalesinin yapılacak.”

Güneş ''Ak Parti Hükümeti Hep Gençlere Önem Vermiştir''

AK Parti Uşak Milletvekili ve adayı İsmail Güneş, AK Parti hükümetleri döneminde spora büyük yatırımlar yapıldığını belirtti.Güneş"Gençler bizim yarınlarımız, geleceğimiz. Spora yatırım yapmak çok önemli. Bunun meyvelerini de biz son dönemde aldık. Türkiye'nin uluslararası alanda aldığı madalyalar bunun en güzel örneğidir." diye konuştu.

Güneş ''Gençler için bir çok yere spor tesisi kurduk''

"Şehrimizdeki tüm vatandaşlarımızın ama öncelikli olarak da gençlerimizin, kadınlarımızın, amatör spor branşlarında faaliyet gösteren lisanslı sporcularımızın, bireysel dallarda başarılı milli sporcularımızın daha da fazla spora erişebilmesi ve spor tesislerinden daha iyi bir şekilde yararlanabilmesi, çalışmalarını daha rahat bir şekilde yapabilmesi için hem tesisleşme anlamında, hem de maddi manevi olarak destek olmaya gayret ettik. Bundan sonra da çok daha fazla enerjimizi, gayretimizi amatör sporlar ve altyapı için vermeye devam edeceğiz."Dedi.

Kocabıyık ''Yapılan Yardımlar Biz Amatörler Açısından Çok Değerli''

Uşak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kocabıyık ise yapılan yardımların amatör spor kulüpleri açısından çok önemli ve değerli olduğunu ifade etti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na verilen desteklerden dolayı teşekkür etti.
Konuşmaların ardından protokol üyelerince amatör spor kulüpleri temsilcilerine nakdi yardımlar için sembolik çekler verildi.
 

Editör: Uğur Medya