14 Mayıs 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayları %50'yi geçemeyince seçim, Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında 2. Tura kaldı.

Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. Turu gerçekleşti. Bir çok siyasi parti lideri ve milletvekili oylarını kullandı ve Uğur Tv'ye açıklamalarda bulundu.

CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, açıklamasında herkesin oy kullanması gerektiğini ifade ederek vatandaşları sandığa davet etti;

Karaoba ''Vatandaşımız ne yapması gerektiğini bilir''

Karaoba ''Başta Uşak olmak üzere ülkemize hayırlı olsun. Oyumuzu kullandık, demokrasinin gereğini eşim ve oğlumla beraber yerine getirdik. Herkesi sandığa çağırıyoruz. Demokrasinin en büyük gücü kullandığımız oylar, herkes gelip sandığa kendi fikrini yansıtmalı. Kim kazanırsa kazansın, halkımızın takdiridir başımızın üstünde yeri var. Kimsenin burnu kanamadan, huzuru içerisinde bir seçim diliyorum. Vatandaşımız ne yapması gerektiğini bilir, o açıdan takdir onların.' Dedi.

CHP Uşak milletvekili Özkan Yalım,  açıklamasında Kemal Kılıçdaroğlu kazandığında, öz vatandaşlarımızın hakkını savunmak için görev yapacak dedi.

Yalım ''Kılıçdaroğlu Öz Vatandaşlarımızın Hakkına Sahip Çıkacak''

Yalım ''Oyumuzu kullandık, Ülkemize ve Milletimize hayırlı olsun. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, bu 90 dakikanın finalinde skoru 50+1 e getirecektir ve bu memlekette yaşayan öz vatandaşlarımızın haklarını, adaletini, hukukunu savunmak adına Sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlarımızın işine ve aşına sahip çıkmak için görev yapacak. Çoluğumuzun, çocuğumuzun, torunlarımızın geleceği adına gereken bütün hamleleri yapıp, herkesin iş ve özel hayatına sahip çıkacak olan bir yönetim gerçekleşecek. Tekrar sonuçların ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.'' Dedi.

CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün,  açıklamasında sonuçların kazananı Kemal Kılıçdaroğlu olacağını ve Çankaya Köşkü'ne çıkartaklarını ifade etti

Akgün '' Yarın 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu Çankaya Köşküne Çıkartacağız''

Akgün ''Oylarımız İnşallah vatanımıza, memleketimize hayırlı olur. Yarın 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu Çankaya Köşkü'ne çıkartırız.'' Dedi.
CHP Uşak Geçmiş Dönem Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, açıklamasında Uşak'ın demokratik geleneklere sahip olduğunu ve sandıklarda bir sorun çıkmayacağını belirtti.

Akagün ''Uşak Demokratik Geleneği Olan Bir Şehir''

Akagün ''Bütün okulları dolaşıyoruz, ekiplerimizi oluşturduk. Herhangi bir sorun olmadığı konusunda vatandaşlarımızla, sandık görevlilerimizle ve müşahitlerimizle görüşüyoruz. Bir sorun olacağını sanmıyorum, Uşak demokratik geleneği olan bir şehir. Biz yinede hal hatır sormak için de bu çalışmaları yapıyoruz. Ekiplerimiz okulları dolaşıyorlar ve yarın Sayın Kılıçdaroğlu'nu Çankaya Köşkü'nde göreceğimizi umuyoruz ve diliyoruz.'' Dedi.
Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen, açıklamasında seçim propagandası kapsamında yaşanan üzücü olaylara değinerek, savaşa gitmedik, seçime gittik dedi.

Dağgezen ''Savaşa Gitmedik, Seçime Gittik''

Dağgezen ''Görüldüğü gibi savaşa gitmedik, seçime gittik. Bundan önce yapılan siyasi propagandalarda, Türk Milleti'ne, Türk Ulusu'na yakışmayan hareketler gördük. Bugün de savaşa gitmediğimizi gördük. İnşallah yarın 29 Mayıs sabahı çok güzel bir güne uyanacağız. 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu kazanacak. Türkiye güzel bir güne uyanacak.'' Dedi.

İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı, seçim maratonundan bahsederek, bizler gayret ettik vicdanımız rahat dedi.

Obalı ''Vicdanımız Rahat Takdir Allahtan, Teveccüh Türk Milleti'nden''

Obalı ''Okulları geziyoruz, sandıkları geziyoruz, Merkez İlçe Başknımız sabahtan beri sahalarda. Eksik olan sandıklara müşahitlerimizi oturttuk, ister istemez eksik çıkıyor insanlık hali. Hiç bir sıkıntımız yok herkes sandığının başında, okulunun başında. Bizler gayret ettik vicdanımız rahat, takdir Allah'tan, teveccüh Türk Millti'nden. İnşallah kullanılan oylar hayırlı olur. Biz her zaman değişimden yanayız, artık bu sistemin değişmesinden yanayız. Bundan sonra da öyle olacak hiç bir zaman mücadeleyi bırakmayacağız. Söz konusu vatansa bizim için, her şey teferruattır. Bundan sonra da öyle devam edeceğiz çalışmalarımıza.'' Dedi. 
 

Editör: Uğur Medya