14 Mayıs 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayları %50'yi geçemeyince seçim, Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu arasında 2. Tura kaldı.

Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. Turu gerçekleşti. Bir çok siyasi parti lideri ve milletvekili oylarını kullandı ve Uğur Tv'ye açıklamalarda bulundu.

AK Parti Uşak Milletvekili Fahrettin Tuğrul, açıklamasında Milletimiz iradesini ilk turda gösterdi dedi.

Tuğrul ''Milletimiz İradesinin Cumhurbanımızdan Yana Olduğunu Gösterdi''

Tuğrul ''14 Mayıs'ta milletimiz iradesinin Cumhurbaşkanımızdan yana olduğunu gösterdi. Anayasadaki hükümlerden kaynaklı olarak ülkemiz 2. Tura gitti. Bugün de Allah'ın izniyle 1. Turda ortaya çıkan, milletimizin iradesinin tekrar sandığa yansıyacağına ve Cumhurbaşkanımızla beraber Türkiye Yüzyılı'nın inşası için yola çıkılacağından en ufak şüphemiz yok.'' Dedi.

AK Parti 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Ufuk Uğur, sakin bir seçim ortamı olduğunu söyleyerek vatandaşların seçime gösterdiği saygıyı tebrik ediyorum dedi.

Uğur ''Vatandaşların Seçime Gösterdiği Saygıyı Tebrik Ediyorum'' 

Uğur ''Yarım kalmış bir işi tamalaycağız. 14 Mayıs'ta yeni Türkiye Yüzyılı'na adım atamamıştık, inşallah 28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanı yeniden cumhurbaşkanı olarak selamlayacağız. Hep beraber oyumuzu kullandık, vatandaşlık görevimizi yerine getirdik. Katılımın da iyi olduğunu düşünüyorum. Sakin bir seçim geçiyor, sevindirici olan taraf bu. Demokratik bir olgunluk içerisinde geçiyor. Vatandaşların seçime gösterdiği saygıyı tebrik etmek lazım, memleketine, vatanına ve geleceğine sahip çıkma duygusunun bir göstergesi, o yüzden bütün vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Her kime oy verirlerse versinler, bu vatanlarını , memleketlerini sevdiklerinin bir göstergesidir. bu katılımla bu demokratik olgunluğu gösterdikleri için tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.'' Dedi

Geçmiş Olsun, Hüseyin Ufuk Uğur

Uğur ''Benim için de ikinci dönem başlıyor. Perşembe günü bir rahatsızlık geçirdim, Cuma günü anjiyo oldum, 2 stent takıldı. Buradan Afyon Sağlık İl Müdürüne, Başhekimine, Afyon Devlet Hastanesi Kardiyoloji Servisi'ne, Doktorum Hakan Çakmak beyefendiye, çok teşekkür ediyorum. 2 Günlük yoğun bakım sürecinden sonra oy kullanmaya yetiştim. Benim için de aslında 2. dönemi, hayatımın kritik dönemlerinden biri. Ülkemiz için de kritik bir dönem, hakikaten önemli bir virajı birlikte almış olacağız. Herşeyin güzel olacağını düşünüyorum.  Yeni Türkiye Yüzyılı  başlayacak.'' Dedi.
AK Parti Teşkilatı Üyesi Ethem Cabar, ekonomik sorunlardan bahsederek piyasalar nasıl bozuksa, düzlüğe çıkartmasını da biliriz dedi.

Cabar ''Ülkemizin Düzlüğe Çıkması İçin Bu Seçim Çok Önemli''

Cabar ''Ülkemizin düzlüğe çıkması için bu seçim çok önemli. Cumhurbaşkanımızın devam etmesi de bu konuda çok önemli, ülke olarak destekliyoruz. Bu 2 yıl öncesinde piyasa nasıl bozuksa, bu düzlüğe çıkmasını da biliriz. Enflasyonu %7'nin %10'un altına düşüren biziz, düzlüğe çıkartan da biz olacağız.'' Dedi.
AK Parti 28. Dönem Milletvekili Aday Adayı Suna Selvi Sönmez, seçimin olaysız geçmesini istediğini belirterek herkesin düşüncesine ve kararına saygı duyarak bitirelim istiyoruz dedi.

Sönmez ''Siyaset Gökkuşağı Gibidir''

Sönmez ''Siyaset gökkuşağı gibidir, her renkte insan, her düşüncede insan vardır. bugün ki seçimimizde gökkuşağındaki her renkte, her düşüncedeki insanla, demokratik şartlar altında yarışarak, seçimi olaysız bir şekilde bitirebilmek, sonuca ulaşabilmek, herkesin düşüncesine ve kararına saygı duyarak bitirelim istiyoruz. Atatürk'ün bir sözüyle sonuca bağlayabilirim, ''Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir''. Yüce önder Atamızı saygıyla ve rahmetle anıyorum, Uğur Tv'ye de bu şekilde söz hakkı verdiği için çok teşekkür ediyorum.'' Dedi.

Editör: Uğur Medya