Mevcut Merkez İlçe Başkanı Uğur dümen ve Merkez İlçe Başkan adayı Emre Karslı Uşak Merkez İlçe Başkanlığı için yarıştı.

Karslı ''Kongrelerimiz CHP'de Bir Düğündür''

Karslı ''Kongrelerimiz, Cumhuriyet Halk Patisi'nde bir düğündür, şenliktir, bayramdır hepimizi bir araya getiren, hepimizi buluşturan demokratik ortamlarımızdır. Parti içinde tatlı bir rekabetimiz, güzel bir yarış. Mevcut başkanımız olan diğer rakip arkadaşımla partimizi bir adım daha ileriye taşıyabilmek için mücadelesi vardı. Biz daha iyi olduğumuzu düşünüyoruz, genç dinamik bir yapıyla, genç arkadaşlarla, yeni bir oluşumla, yeni bir jenerasyonla sahalara indik. Partimize daha çok ivme kazandırabilme açısından bir çalışma yaptık. Cumhuriyet Halkp Partisi'nde yarış biter, barış başlar bugün 17:00'dan sonra hepimiz el ele kol kola çıkarız. 6-7 Ay sonra yapılacak olan yerel seçimlerde de hep birlikte çalışırız'' Dedi.

Dümen ''Sandıktan Çıkamayan Sonuç, Sonuç Değildir''

Dümen ''Seçimleri hak eden kazansın. Demoktratik bir ortamda yapılan Cumhuriyet Halkp Partisi Merkez İlçe Seçiminde, delegelerin ve üyelerin sağ duyusuna inanıyoruz. Hak edeni, hak ettikleri yere getireceklerine inancımız tamdır. Sandıktan çıkmayan sonuç, sonuç değildir'' Dedi.

Uğur Dümen 105 Oyla Yeniden Merkez İlçe Başkanı Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Merkez İlçe Başkanlığı için 160 delege oy kullandı. Sarı Listede yer alan Emre Karslı için 51 oy çıkarken Beyaz listenin adayı Uğur Dümen 105 oyla yeniden Merkez İlçe Başkanı oldu.

Mevcut Merkez İlçe Başkanı olan Uğur Dümen 54 oy farkla Emre Karslı geride bırakarak yeniden Uşak Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Dümen ''Bayrağı Biz Teslim Aldık, Gençlerimize Teslim Ederiz''

Dümen ''Bizi bu göreve layık gören delegelerimize çok teşekkür ederiz. Aslanda bize kazandırmadılar, omuzlarımıza büyük bir yük yüklediler. Uşak Belediyesi'ni almak için üzerimize ne düşüyorsa, ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu aslında bir bayrak yarışıydı, bayrağı biz teslim aldık, ilerleyen dönemlerde gençlerimize teslim ederiz. yerel seçimler için ön hazırlığımız var, mahalle çalışmaları, köy çalışmaları, il genel meclisi konusunda bir taslak çalışmamız var. Yarından itibaren çalışma start'ını veririz'' Dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Koray Akgün ise Uğur TV'ye yaptığı açıklamada kazan Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur diyerek yaklaşan yerel seçimler için en iyi şekilde çalışacakları söyledi.

Akgün ''Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi'dir''

Akgün ''Bugün 2 adayımzı yarıştı. 38. Kongremizi gerçekleştirdik. Merkez İlçe Başkanımız Uğur Dümen ile Adayımız Emre Karslı güzel bir mücadele örneği gösterdiler. Bugün kazanan Cumhuriyet Halk Patisidir. Delege sayısında üstünlüğü sağlayan Uğur Dümen'e, bundan sonraki Merkez İlçe Başkanlığı'nda başarılar dilerim. Emre Bey de çok güzel bir konuşma yaptı kendisine de ayrı ayrı teşekkür ederim. İnşallah önümüzdeki yerel seçimlerde de partimizi en üst seviyeye çıkartacağız. Bütün belediyeleri almak istiyoruz, amacımız bu doğrultudadır. Cumhuriyet Halk Partisi için güzel günler yakındır. Bizlere bu fırsatı verdiğiniz için de teşekkür ederim'' Dedi. 

Cumhuriyet halk partisi Uşak Gençlik Kolları Başkanı Onurhan Alp Avşar'da Uğur Tv mikrofonlarına konuşarak seçimi değerlendirdi.

Avşar ''Uşak'ımız İçin En Hayırlı Adayın Kazanmasını Temenni Ediyoruz''

Avşar ''Bu seçim patimizi bağlıyor ama gençlik kollarını bağlamıyor. Biz gençlik kolları olarak kimin kazandığına önem vermeden, vatan için, partimiz içi, Uşak'ımız için en hayırlı kimse onun seçilmesini temenni ediyoruz.
 

Editör: Uğur Medya