Yaklaşık üç saat süren program boyunca, geçmişten bugüne ve günümüzden geleceğe Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili duygu ve düşünceler paylaşıldı.

Uğur FM Stüdyosu’na Sürpriz Baskın

Muhabirimiz ve kameraman arkadaşımız, programın sonunda stüdyoya sürpriz bir ziyaret düzenleyerek Kadir Duru ve Fettah Sağlam'la özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Duru “Cumhuriyetin 100. Yılı Yeniden Bir Doğuş”

Duru “Hocamla 3 saate yakın konuştuk. Hatta 3 saati de geçti. Ben daha çok heyecanımı dile getirdim. 100. yılın Türkiye Yüzyıl'ı ülküsüyle birlikte sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı ve bize de heyecan veren Türkiye 100. Yılı ne diyelim hocam? Ülküsü mü diyelim? Heyecanıyla atılımıyla birlikte ve beraberinde de Türkiye Cumhuriyeti olarak bu heyecanı ortak olacak biçimde önümüze bakmamız gerektiği düşüncesiyle enerji ile de birlikte Daha güzel yarınlara yürüyeceğimize inanıyorum. 100. Yıl bizim için geçmişten gelmiş bir yüzyıl, 100 yaş değil, bir doğum olarak düşünüyorum. Türkiye Cumhuriyeti’ni daha bugün doğmuş gibi düşünmek istiyorum ve inşallah önümüzdeki yüzyıl hepimiz için çok güzel olacak.’’ Dedi.

Sağlam “Cumhuriyetimizin 100.Yılı Dünyaya Vereceğimiz Büyük Bir Mesajdır”

Sağlam “Türk milleti 1. Dünya savaşından bu yana değil, nice olmazları oldurdu. Yani mucize denilebilecek bir sürü problemin üstesinden gelmeyi başardı. İnanılmaz gurur duyuyorum ve yüzüncü yılda bunun coşkusunu yaşıyorum. Çünkü bunun üzerine çok güzel şeyler olacak. O yüzden Türkiye yüzyılı vurgusu benim içinde çok kıymetli. Sahipleniyorum. Anlatmaya çalışıyorum çünkü gelecek yüzyıl bizim yüzyılımız olacak. Bu nedenle dünyada her ne olursa olsun. Biz Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla yazımda da programda da okuduğumuz üzere coşkuyla kutlamamız lazım. Belki abartarak kutlamamız lazım çünkü bizim dünyaya verebileceğimiz mesaj olacak. Biz ölmedik, buradayız. Daha güçlü bir şekilde yarınlara var olacağız.’’ Diye konuştu.

Editör: Uğur Medya