Dün oynanan Üçkuyularspor ve Büyük Aslıhanlarspor karşılaşması Şehitler Stadyumu’nda saat 15.00’ta gerçekleşti. Karşılaşma 2-2 beraberlikle sonuçlandı. 
46 Yaşındaki Futbolcu Halit, 18 Yaşındaki Kızı Sıla İle Aynı Sahaya Çıktı

Maçta 46 yaşındaki Halit Çubukçu, takımının zaferi için ter dökerken, 18 yaşındaki kızı Sıla Çubukçu da maçta adil ve tarafsız bir hakemlik sergiledi. Her iki taraf da, bu tarihi anı unutulmaz kılan önemli bir rol oynadılar. 

Halit Çubukçu ve Sıla Çubukçu bu duygu dolu anları Uğur TV’ye anlattı.

Halit Çubukçu“Kızımla Aynı Karşılaşmaya Çıkmak Beni Çok Mutlu Etti”

Halit Çubukçu “30 yıldır futbol oynuyorum. 46 yaşındayım. Dün kızımlar birlikte ilk defa bir karşılaşma oynadık. Kızım yan hakemdi bense sahada futbol oynuyordum. Çok heyecanlandım. Oğlu ve babası olarak oynayan vardı ama kız ve baba olarak ilk defa böyle bir durum oldu. Çok mutluyum bize bu imkânı tanıyan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Sıla Çubukçu “Babamla Aynı Sahayı Paylaşmak Çok Gurur Vericiydi”

Sıla Çubukçu “18 yaşındayım ve yardımcı hakemlik yapıyorum. Babam sayesinde merak saldım futbola ve hakemliğe yöneldim. Bir sezondur hakemlik yapıyorum. Benim için babamla aynı maça çıkmak çok heyecan verici ve gurur vericiydi. Daha önce düşünsem aklıma gelmezdi. Güzeldi ve babamla beraber maça çıkmamızı sağlayan herkese çok teşekkür ederim.” Dedi.

Kadınların Futbola Yönelmesinde Örnek Bir Davranış

Halit Çubukçu ve Sıla Çubukçu yaptıkları açıklamada bu durumun gelecekte daha fazla kadın hakemin ve kadın futbolcunun sahalarda yer almasına öncülük edebileceğini belirttiler.

Halit Çubukçu “Kızımı Futbola Yönlendirdim ve Doğru Bir Karar Verdim”

Halit Çubukçu “Yıllardır futbol oynadığım için merak ettim. Kızımı bu yönde yönlendirdim ve hakemliği tercih etti. Şuan da çok başarılı buluyorum kendisini inşallah böyle devam eder. Kendine başarılar diliyorum. Bize bu imkânı sağlayan federasyona çok teşekkür ediyorum. Kadınların futbola yönelmesi gerekiyor. Ben kendi kızımı bu alana yönlendirdim ve doğru bir karar verdiğimi bir kere daha görmüş oldum. Buradan da tüm kadınlara sesleniyorum eğer istiyorlarsa gerçekten futbol kadınlar için daha güzel ve daha önü açık bir spor dalı.” Dedi.

Sıla Çubukçu “Futbolu Tüm Kadınlara Tavsiye Ederim”

Sıla Çubukçu “Kendimi hakemlik alanında geliştirip daha üst kademelere çıkmak istiyorum. Hakemlik üzerine devam edeceğim. Babama çok teşekkür ederim. Onun için başladım ve çok severek yapıyorum. Daha önce voleybol oynuyordum. Futbola babam sayesinde başladım ve bu süreçte alıştım. Çok güzel bir spor ve kadınların futbol konusunda önü daha açık, kadınların futbola gitmesini tavsiye ederim.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya