Özgür Özel, Uşak İl Başkanlığı binası önünde toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, partisinin ve ülkenin geleceği için değişim mesajları verdi.

Özgür Özel, partisinin içinde bulunduğu dönemdeki zorluklara ve değişim ihtiyacına değinerek, CHP'nin köklü değerlerini koruyarak daha etkin, daha birleştirici bir şekilde hizmet etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Özel “Tepeden Tırnağa Değişim İçin Yola Çıkıyoruz”

Özel “Biz Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir değişim sürecindeyiz partinin gençleşmesini yenilenmesini siyaset yapış biçiminin tepeden tırnağı değişmesini savunuyoruz. Bunun sebebi Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli seçiminde bütün gayretlerimize rağmen adayımızın ve bizlerin gayretlerine rağmen istediğimiz sonucu alamadık ve bundan sonraki süreçte son 4 seçimdir %52'ye 48'lik iktidar lehine olan iktidar muhalefet dengesini ne yaptıysak değiştiremedik. Ortak çatı adayla değiştiremedik. Her partinin kendi en güçlü adıyla girdiği seçimde değiştiremedik. Referandumda değiştiremedik. Burada ittifakın tek adayı olması asabi ile Sayın Genel Başkanımıza verilen çok geniş bir destek vardı ama 52'ye 48'i değiştiremedik. Cumhuriyet Halk Partisi de her 4 seçmenden birinin oyunu alır durumda biz oy alamadığımız üç seçmenle meşgul olmak oyalamadığımız %75 demiş meşgul olmak başımızın üzerindeki cam tavanı tuzla buz etmek %25'lik cam tavandan kurtulmak büyümek gelişmek ve geliştirmek durumundayız. Bunun için sadece Genel Başkanı değiştirmek tabii ki bir değişimdir. Ama genel başkanın şahsına da emeğine de haksızlık olur. Sadece kadroları değiştirmek esas sorununu görmezden gelmek olur Sadece tüzük değiştirmek cambaza bak bizi görmeyin demek olur ama her şeyi birden değiştirmek tepeden tırnağa değiştirmek ve siyaseti okuyuş ve yapış biçimimizi değiştirmek üzere yola çıktık.” Dedi.

Özgür Özel, daha sonra basın mensuplara yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyük liderlerinden biri olan Bülent Ecevit'in izlediği yoldan devam etme arzusunu vurguladı. Özel, Ecevit'in öncülüğünde gerçekleşen politikaların ülkenin

kalkınmasında ve demokratikleşmesinde önemli bir rol oynadığını belirtti.

Özel “Her Şeyin Başının ve Sonunun Örgüt Olduğunu Hatırlamak Durumundayız”

Özel “Biz Ecevit ve arkadaşlarının kadro hareketinin Cumhuriyet Halk Partisi'nin genç dinamik kadrolarla örnek alınması gerektiğini düşünüyoruz. Biz Ecevit'in Akgündere diye yola çıktığı ortanın solo hareketinin siyaseti dünyadaki esen rüzgarları Türkiye'de esen rüzgarları doğru analiz eden partiyi doğru konumlandıran ve partinin yelkenlerini doğru zamanda doldurmayı başaran ön görüşünü ferasetini mutlaka Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhuriyetin 100 yılında müsbet bir şekilde tekrar etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Laiklik bizim en temel savunacağımız. En sonuna kadar arkasında duracağımız bu ülkeyi var eden ve bu ülkedeki herkesin inanç özgürlüğünü de savunan istediği gibi yaşayabilmesini savunan en temel mihenk taşlarından bir tanesidir. Efendim seçmenin çok büyük bir kısmı sağ partileri oy veriyor diye sağdan gelen danışmanlarla sağlık partilerden yapılan transferlerle yapılan ittifaktan dolayı sağın diline mahkûm olarak kendi dilimizi kendi tabanımızı bir ihmal eden süreçleri artık bir kenara bırakmak durumundayız son sözüm şudur. Her şeyin başının ve sonunun örgüt olduğunu hatırlamak durumundayız.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya