Millet İttifakı’nın Uşak milletvekili adayları ve il temsilcileri de Cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oylarını kullandı.

Oy kullananlar arasında Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’nun Uşak’ta kazanan olacağı ve Türkiye genelinde de aynı senaryoyu izleyeceğini ifade etti.

Yalım “Kazanan 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu Olacak”

Yalım “Vatanımıza, milletimize, memleketimize ve ülkemizin demokrasisi adına hayırlı olsun diyorum. Önemli olan demokrasi kazansın, adalet ve özgürlük kazansın. Sayın Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu, 13. Cumhurbaşkanımız olacak. Kazandıktan sonra göreceğiz, vatandaşların çok daha rahatladığı, refaha kavuştuğu, düstura kavuştuğu ve özgür bir toplum olacak. Siyaset adına da insanların birçok siyasetçiyi görebilecekleri bir ortam olacak. Uşak’ta Sayın Genel Başkanımız birinci çıkacaktır. Aynı oy oranıyla Türkiye’de de birinci çıkacak aday Kılıçdaroğlu olacaktır. Milletvekili dağılımı ise iki CHP ve bir AK Parti olarak sıralayabiliriz.” Dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Adayı Ali Karaoba eşi ve oğlu ile Uğur TV’ye verdiği demeçte vatandaşları sağduyuya davet etti ve sandıktan biz çıkacağız dedi.

Karaoba “Havaya Baktığımızda Bahar Gelmiş”

Karaoba “Zorlu bir süreç atlattık. Şuan seçim kampanyaları bitti. Artık daha sağduyulu sandıktan çıkan seçim sonucuna itibar ederek, güvenerek halkımızı başımızın tacı yaparak devam edeceğiz. Sandıktan bizim çıkacağımıza inanıyoruz. Ama kim çıkarsa çıksın bu halkın sağduyusu önemlidir. Biz baharlar gelecek diyoruz. Bugün de havaya bakınca baharın geldiğini hissedebiliyoruz. Buda bizim için bir mesaj olsun. Kimin seçildiği değil sağduyu çerçevesinde ilerlemesi önemli. Basın haklarını da bizler savunacağız.” Dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Koray Akgün Uğur TV’ye yaptığı açıklamada öncelikle anneler gününü kutlayarak, bu akşam ise zaferimizi kutlayacağız dedi.

Akgün “13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’ne Gönderiyoruz”

“Öncelikle Uğur Medya’ya çok teşekkür ediyorum. Bugün anneler günü bütün annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Okulları dolaşıyoruz, sandıkları geziyoruz. Şuan bir sorunumuz yok. Bütün vatandaşlarımıza, vatandaşlık görevlerini yapmalarını ve sandıklara giderek oylarını kullanmalarını istiyoruz. Bu akşam Ankara’ya 3 milletvekili göndereceğiz. Yarın sabahta 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya Köşkü’nde göreceğiz.” Dedi. 
Saadet Partisi Uşak İl Başkanı İbrahim Dağgezen Uğur TV’ye yaptığı açıklamada sonuçlar ne olursa olsun kardeşlik mesajı verdi.

Dağgezen “15 Mayıs Sabahı Ülkemize Baharlar Gelecek”

Dağgezen “İnşallah 14 Mayıs seçimleri vatana, millete hayırlar getirir. 15 Mayıs sabahı ülkemize baharlar gelecek. Seçime gidiyoruz, savaşa gitmiyoruz. Tüm halkımızı kaosa sürüklenmeden, sakinlik çerçevesinde gitmeye davet ediyorum. Sonuç ne olursa olsun 15 Mayıs sabahı kardeşlikle uyanmayı temenni ediyorum.” Dedi.
Ayrıca İbrahim Dağgezen ilk defa kendi partisi dışında bir partiyi destekleme konusunda duygu ve düşüncelerini Uğur TV’ye anlattı.

Dağgezen “Parlamenter Sistemde Kendi Adayımızı Tekrar Destekleyeceğiz” 

Dağgezen“Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında seçime girdik. Aday da Millet İttifakı masasından Kemal Bey çıktı. Bu seçim böyle oldu. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçildiğinde herkes kendi adayıyla seçime katılacak. Bizde artık tercihimizi kendi partimizin adayından yana kullanacağız.” Dedi.

Erol “Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya’ya Göndermek İçin Tercihimizi Yaptık”

Deva Partisi Uşak İl Başkanı Yusuf Burak Erol ise yaptığı açıklamada demokrasi her zaman hayatımızda olacak dedi ve şu sözleri ekledi “Demokrasimizin müthiş bir şöleni olan seçimle tercihlerimizi belirttik. Partimiz CHP’yi destekledi bizde partimiz ne emrettiyse onu yaptık. 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Çankaya’ya göndermek için tercihimizi yaptık. Demokrasiler sadece sandıktan sandığa hatırlanacak durumlar değil. İnşallah biz kazandığımızda demokrasi her zaman aklımızın bir kenarında olacak. İnşallah akşama da zaferi beraber kutlarız.” Dedi.

Erol “Bana CHP’ye Oy Vereceksin Deseler Gülerdim”

Ayrıca Erol kendi partisi haricinde farklı bir partiyi desteklemenin aklının ucundan geçmeyeceğini söyleyerek, tebessüm etti.
Erol “Çok değişik bir duygu, farklı partileri desteklemek kolay değil. Ama partimiz veya sayın genel başkanımız neyi uygun gördüyse yapmak durumundayız. Bundan üç sene önce bana CHP’ye oy verecek misin dediklerinde ben gülerdim ve bugün de verdim hala gülüyorum.” Dedi.

Ceylan “Yarın Güzel Bir Türkiye’ye Uyanmak İstiyoruz”

Demokrat Parti Uşak İl Başkanı Ekrem Ceylan oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada sabah uyandığımızda güzel bir Türkiye istiyoruz dedi ve değişim gerektiğini vurguladı.
Ceylan “Bugün oyumuzu kullandık. İnşallah Türkiye, vatan ve millet için iyi bir sonuç olur. Tek dileğimiz huzurlu bir ülke, güler yüzlü insanlar, güzel bir Türkiye için uyanmak istiyoruz. Artık bir değişim zamanı geldi ve mutlaka bu seçimlerde değişim olacağına inanıyorum.” Dedi.
Ekrem Ceylan ilk defa başka bir partiye oy vermesiyle ilgili yaptığı açıklamada ise bununla gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti. 

Ceylan “Benim İçin CHP’ye Oy Vermek Gurur ve Mutluluk Vericiydi”

Ceylan “Ülke gündemi öyle bir hale geldi ki, birlik ve beraberlik olma çağrısına biz uyum sağladık. Oy verirken mutluyum. Bilhassa Kemal Kılıçdaroğlu’na dürüst bir lider olduğu için oy verirken mutluydum. Pazartesi sabahı bizim Cumhurbaşkanımız olur inşallah ve bu büyük bir gurur. Herkese hayırlı uğurlu olsun” Dedi. 

Editör: Uğur Medya