Uğur TV olarak her zaman halkın, vatandaşın, haklının yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz.

Uğur TV olarak vatandaş adına, halk için, kamu menfaati adına soruyoruz?

Kayaağıl Termal Tesisleri Ne Zaman Açılacak?

2013 yılında Başkan Ali Erdoğan döneminde hizmete açılan Kayaağıl Termal Tesisleri 2019 yılı Mehmet Çakın’ın başkanlığına kadar sorunsuz ve aralıksız olarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Uşak Belediyesi, pandemiden önce 29 Nisan 2019 tarihinde Kayaağıl Termal Tesisleri'nin bakım ve onarım çalışmalarının başlatıldığını sosyal medya üzerinden duyurdu.

3 Haziran 2019 tarihinde Ramazan Bayramı'nın birinci günü, Kayaağıl Termal Tesisleri'nin tekrar faaliyete girdiği duyurusu belediye tarafından yapıldı. Ancak Mart 2020'de ülkemizde pandeminin etkili olmaya başlamasıyla birlikte, tesisin kapıları kapatıldı ve pandemi dönemi boyunca hiçbir faaliyet göstermedi.

Uşak Belediyesi, pandemi sonrasında Kayaağıl Termal Tesisleri'nde gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarıyla ilgili 28 Haziran 2022 yılında bir duyuru daha yaparak, yeniden yenileme çalışmaları başladığını açıkladı. Mehmet Çakın’ın yaklaşık 5 aylık bir süreyi kapsayan ve kış mevsimi başlamadan tamamlanmasını hedeflediklerini ifade ettiği tesisin açılışı, geçen 1 yıla rağmen henüz gerçekleşmedi.

Mehmet Çakın’ın göreve gelmesiyle başlayan Kayaağıl Termal Tesisleri yenileme çalışmaları bir türlü bitmemekle birlikte aradan geçen 1542 günde sadece ve sadece 196 gün açık kalabildi.

Kayaağıl Termal Tesisleri yaklaşık 4 yıldır vatandaşların hizmetine kapalı ve ne zaman açılacağı da belirsizliğini koruyor.

HABER: SEMİH ŞAH

Editör: Uğur Medya