CHP Milletvekilleri Uşak İl Binasında Basın Açıklaması Yaptı

Basın açıklamasına katılan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve Ali Karaoba da burada bir konuşma yaptı.

Yalım “Ata İttifakı’na Oy Verenler, Tüm Sığınmacıları Göndereceğiz”

Özkan Yalım konuşmasından Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı’nı desteklemesiyle ilgili olarak Ata İttifakına oy veren seçmene seslenerek sığınmacıları göndereceklerini ifade etti.

Yalım “Sinan Bey az önce desteklerini Cumhur İttifakı’na vereceğini açıkladı. Sinan Bey ve Ata İttifakı’na oy veren seçmenlere sesleniyorum. Kesinlikle Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçildiğinde bu ülkede misafir olarak gelen, daha sonra oy devriştirme amacıyla vatandaşlık verilen ve Tayyip Erdoğan’a oy veren Suriyelileri ve Arap kökenleri memleketlerine göndereceğiz.” Dedi ve Sinan Oğan’a oy veren vatandaşları Kemal Kılıçdaroğluna oy vermesi için çağrı yaptı.

Ali Karaoba ise açıklamasında Sinan Oğan’ın Cumhur İttifakı tercihinin sadece bir koltuk olduğunu vurgulayarak hükümetin sorunlarına değindi.

Karaoba “Sinan Oğan’ın Sadece Amacı Bir Koltuk”

Karaoba “Ata İttifakı’nın çıkış sebebi milliyetçilikti. Bir koltuk için kendine oy verenlerin fikrinin böyle olduğunu düşünerek Cumhur İttifakı’na dâhil olmuştur. Sadece amacı bir koltuk olduğunu bilseydi insanlar bu kadar oy vermezdi. Hiç kimse arkasından bir kitleyi götürerek sandığa oy kullandıramaz.”

Karaoba “Sülale Devri Değil, Vatandaş Devri Başlayacak”

Karaoba “Bu ülke de askerimize, polisimize vatandaşımıza, çoluğumuza çocuğumuza kim silah kullanıyorsa Allah belasını versin. Kendi vatandaşımızın kendi memleketinde sığınmacı konumunda kalacak bu durumda tüm Suriyelileri göndereceğiz. Liyakati merkeze koyacağız. Benim adamım diye işe kimseyi almayacağız. Hak edeni getirip, hak ettiği eden şekilde yöneteceğiz. Birlikte kazanacağız ama birlikte paylaşacağız. Sülale devreni değil, bu ülkenin vatandaş devrini başlatacağız. Yap işlet soy yöntemiyle bu ülkenin vatandaşının cebine uzanan Cumhurbaşkanı’nın elini insanların cebinde çıkaracağız. Bugün dibimizde olan Zafer Havalimanı’nda 1 Milyon 200 bin yolcu garantisi verip 12 bin yolcu uçurtan mühendislerin hepsini yargılayacağız. Yalan yanlış kim yaptıysa hepsini yargılayacağız.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya