Millet İttifakı Üyeleri Köylerde Büyük Coşku İle Karşılandı

Uşak Millet İttifakı Parti üyeleri seçim çalışmaları kapsamında köy ziyaretlerinde bulundu.

Uşak Merkez İlyaslı ve Yenişehir köylerinde gerçekleşen programda vatandaşlar Millet ittifakı üyelerini büyük coşku ve yoğun ilgi ile karşıladı.
Programa katılan Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Adayı Ali Karaoba konuşmasında iktidarı hedef alarak ekonomik sorunlara değindi ve kendi iktidarlarında vatandaşları refah düzeyine ulaştıracaklarının sözünü verdi.

Karaoba “Bir Kilo Soğan 32 Lira Olmuş”

Ali Karaoba “Bir kilo soğan 32 lira olmuş durumda. Taşı toprağı altın olan şu ülkemizde, dünyada kendi kendine yeten 7 ülke arasındayken şuan samanı bile yurt dışından getirir olduk. Emeklimize kurban bayramında 15 bin TL vereceğiz. Gönül rahatlığı ile danaya girebilirsiniz. Tek şartımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapmak.” Dedi.

Karaoba “Kendi Kendine Yeten Bir Ülke Olacağız”

Karaoba aynı zamanda köylülerin en büyük sorunu olan mazot ve gübre pahalılığı konusunda destek vereceklerini ve kendi kendine yeten bir ülke olacaklarını söyledi.

Karaoba “Taşrada yaşayan insanlar artık insanlar tarlalarını sürmek, ekmek istemiyor. Mazot parasından, gübre parasından işin içinden çıkmıyor. Kırmızı mazot diye bir kavramımız var. Çiftçimize bu mazottan vereceğiz. “ Dedi.

Karaoba “21 Yıldır Yapılmayan Stadyum Şimdi Gündeme Geldi”

Ali Karaoba 3 Mayıs’ta açıklanan Uşak Şehir Stadyumu’nun 30 Mayıs’ta ihaleye çıkması ve iktidarın vaatlerinin artması konusunda “Kaçacak yerleri kalmadı sıkışıp kaldılar. Mehmet Çakın 4 yılını doldurdu. Hükümet 21 yılını doldurdu ama akılları şimdi başına geldi. Başladılar EYT’yi çıkarmaya, 3600’ü göstermeye, başladılar Mayıs’ta müjde size para vereceğiz demeye… Neden? Çünkü çok sıkıştılar, kaçacak yerleri kalmadı.” Dedi.

Karaoba “Uşak Valisi, Atatürk’ü ve Türk Bayrağını Siyasi Simge Olarak Görüyor”

Karaoba 24 Nisan’da düzenledikleri mitingde İl Özel İdaresi Binasına Atatürk ve Türk Bayrağı asmak istediklerini fakat Uşak Valisi’nin engeline takıldıklarını söyledi.

“Atatürk’ü ve Türk Bayrağını Siyasi Kimliği Olarak Görmeyen Valileri Göndereceğiz”

Karaoba “Bir miting düzenledik. O gün İl Özel İdare binasına bir tane Atatürk bayrağı bir tane Türk bayrağını asmak istiyorum dedim. Vali bey ben siyasi simgelerin asılmasına, partilere izin vermiyorum dedi. Sayım valim ben Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, 13. Cumhurhurbaşkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu asacağım demedim veya herhangi bir Millet İttifakı’nın siyasi bir simgesini asmak istemedim. Ben dedi izin veremem partilere yasak siyasi simgeleri asmak. Değerli vatandaşlar sayın valiye söylediğim cümleyi ifade etmek istiyorum. Bu ülkenin kurucusu Atatürk’ü ve Türk bayrağını kendi siyasi kimliği olarak görmeyen bu valileri, göreve geldiğimizde mutlaka göndereceğiz. Bunların milliyetçiliği tatlı su balığı milliyetçiği. İşlerine geldiği gibi.” Dedi.

Program Sonrası Uğur TV muhabirimizin sorularını yanıtlayan Karaoba 2 milletvekilini garantilediklerini 3 için çalıştıklarını ifade etti.

Karaoba “İlk Turda Seçimi Kazanacağız”

Karaoba “Genel başkanımız Uşak’ta inşallah plakamız kadar oy alacaktır. Bununla da gurur duyacağız %64 olacağına inanıyorum. Türkiye genelinde de %57 ile ilk turda bu seçimin biteceğine inanıyorum.” Dedi.

Karaoba “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu Söyler Ak Parti Yapar”

Karaoba “21 yıldır yapamadıklarını, genel başkanımız ve sahada yaptığımız eleştirileri alarak yeni vaatler bulamayacakları için bunları yaparak açığı kapatmaya çalışıyorlar. Halk yemiyor artık. Bakın biz muhalefette olan bir iktidar gibi çalışıyoruz. Genel başkanımız Kılıçdaroğlu söyler Ak Parti yapar. Yapmak zorunda kalır. Vatandaşlarda bunun farkında artık bize mesaj atıyorlar siz söyleyin onlar yapsın diye. 14 Mayıs’tan sonra dile getirilmeye gerek yok biz direk yapacağız. Bugün doğalgaza zam yaparlar. İmralı’ya giderlerse şaşırmayın. Mektup okutmaya çalışırlar. Çünkü seçimi kazanmak için her yolu deneyecekler. Ekonomi deseniz içler acısı, dış politika deseniz ittifak yaptığımız bir komşumuz kalmadı. Artık Cumhurbaşkanı’nı emekli edelim diyoruz.” Dedi.

Karaoba “14 Mayıs Darbe Değil, Demokratik Bir Seçimdir”

Karaoba “Bunu söyleyenin kendisi darbeci sayılır. Yani illegal bir şeyin alt yapısını mı oluşturmaya çalışıyor. Sayın bakana sesleniyorum aklını başına alsın. Biz demokratik, legal bir seçimle bunları göndereceğiz. Vatandaşın verdiği oy ile sepeti kollarına takıp göndereceğiz. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek için her yolu deneyeceğiz. Sorun Recep Tayyip Erdoğan’da değil sorun bu sistemin özünde sıkıntı burada. Herkes Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı ile bir araya geldiğimizi düşünüyor ama değil. Gelirken ne dediler verin yetkiyi görün etkiyi. Etkiyi görüyoruz. Dolar da görüyoruz, soğanda görüyoruz. Bugün açıklama yapıyor soğan mı ben mi diye sanki soğanın fiyatını biz getirdik buralara. Genel Başkanımıza diyorduk mahsule 4 dolar fiyat vermişsiniz, neden şimdiye kadar vermediniz, sanki iktidar biziz, iktidar olduklarını unutmuşlar, muhalefete kendilerini hazırlıyor gibiler. Sana söz Uşak her şey çok güzel olacak.” Dedi.

Karaoba “Stadyum İçin, Aşigolar Bunu Yemeyecektir”

Karaoba “Stad işine gelince gerçekten çok üzülüyorum. Bizim stadın yeri çok ama Kalfa’ya temel atarak aslında şuan yere göz diktiklerini düşünüyorum. Şuan mevcut yere 15 bin kişilik çok rahat biz stad yapılır. Zemini çok güzel alanı çok güzel. Ben Aşigoların bunu yemeyeceğini biliyorum. İhaleyi 30 Mayıs’a almışlar. Sıkışınca her şeyi yapıyorlar.” Dedi. 


 

Editör: Uğur Medya