İyi Parti Uşak’ta 295 sandıkta itirazda bulundu bunun üzerine İyi Parti Genel Merkezden gelen Avukat Durmuş İlhan ve Halil Yiğit Aka, İl Başkanı Ayşegül Obalı ve İyi Parti Uşak Belediye Meclisi Grup Başkanı Avukat Yasin Yavuz ile birlikte, İl Seçim Kurulu’na itiraz dilekçelerini vererek bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.

İlhan “Vatandaşlarımızın Bize Verdiği Her Oyun Peşindeyiz”

Avukat Durmuş İlhan açıklamasında vatandaşların verdiklerin oyların sonuna kadar peşinde olduklarını ifade ederken Türkiye genelinde itirazlarının devam ettiğini söyledi.

İlhan “Şaibelerin Ortadan Kalkması İçin Yeniden Sayım Gerekli”

İlhan “İtirazlarımızı Türkiye’nin her yerinde yapmaktayız. Genel Başkanımızın talimatıyla ister sonuca etki etsin isterse etmesin, vatandaşımızın bize verdiği her oyun peşindeyiz. Türkiye çapında tüm ıslak imzalı tutanakların hemen hemen tamamını tamamladık ve İlçe Seçim Kurulu’nda ki YSK verileriyle bunları karşılaştırarak, vatandaşımızın tek bir oyunun bile peşindeyiz. Burada çok küçük bir farkla vekillik konusunda sıkıntımız var. Arkadaşlarımız burada ki sandık kurulu üyelerimizden, müşahitlerimizden, avukatlarımızdan, il yönetimimizden başlamak üzere çok büyük bir gayretle çalışmalarını yapmışlar. Gerçekten geçersiz oyların yüksekliği, sandık tutanaklarında ki rakamların tutarsızlığı yüzünden bu şaibeli durumun giderilmesi için sandıkların ve geçersiz oyların yeniden sayılması gerekiyor. Başvurumuzu yaptık ve vatandaşlarımızın verdikleri oyların sonuna kadar takipçisi olacağız.” Dedi.

Yavuz “İl Seçim Kurulu’nun Kararı Oyların Yeniden Sayılması Yönünde Olmalı”

İyi Parti Uşak Belediye Meclisi Grup Başkanı Avukat Yasin Yavuz ise yaptığı açıklamada İl Seçim Kurulu’nun kararı oyların yeniden sayılması olmalı diye konuştu.

Yavuz “Kazananı Hep Birlikte Tebrik Ederiz”

Yavuz “İlk günden beri sandık iradesi doğru yansısın diyoruz. Burada kim kaç oy aldığı önemli değil. 30 sayfaya yakın itiraz dilekçemiz var. Buradaki tutarsızlık ve usulsüzlükler hatadan kaynaklı olabilir. Herkesin seçime ve sandığa olan güvenini sağlamak istiyorsak. Sandıkları açıp tekrardan oyları sayarız. Sonuçta da kazananı hep birlikte tebrik ederiz. İnşallah İl Seçim Kurulu’nun kararı da bu yönde olur.” Dedi.

Editör: Uğur Medya