Geçtiğimiz günlerde Banaz İYİ Parti İlçe Başkanı Enver Aras’ın bireysel olarak CHP’li Ethem Erdem’i desteklemesi  iddiaları üzerine İYİ Parti'de bayrak değişim töreni gerçekleştirildi.

Bayrak Değişiminde İlçe Başkanı Enver Aras, görevini mevcutta Banaz Kadın Kolları Başkanı  Canan Akın'a devretti.

İYİ Parti Bayrak değişimi ardından Banaz Belediye Başkan adayının ismini de duyurdu.

İYİ Parti Banaz Belediye Başkan Adayının Emel Taşkın olduğu açıklandı.

Bayrak değişim töreni sırasında bu iddiaların doğru olmadığına yönelik açıklamalar da yapıldı.

Ayşegül Obalı yaptığı açıklamada, “Bugün hepimizi üzen bir haber üzerine teşkilat toplantısı yapmaya karar verdik. Bu haberlerin gerçekle uzaktan ve yakından ilgisi yok. Banaz’da Enver Başkan özel durumunda dolayı görevi tamamlama durumu var. Bugün o günmüş ve Enver Aras görevi Kadın Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanımız Canan Akın hanıma devir edecek. Canan Başkan bu görevi yapacak.” İfadelerini kullandı.

YİNE YANGIN YİNE YANGIN

Obalı, bu açıklamanın ardından gelen iddialar üzerine ise, “Ne Banaz Teşkilatı ne Uşak Teşkilatı ne de 81 ilde bulunan tüm teşkilatlarımız, İYİ Parti teşkilatları hiçbir partiye peşkeş çekilmemiştir, satılmamıştır, satılmayacaktır.” dedi.

5 ilçe 1 merkez ilçe olmak üzere tüm ilçelerde adaylarının açıklandığını dile getiren Obalı, “Bize güvenen İYİ Partililerin yüzünü düşürmeyeceğiz. 31 Mart’a kadar çalışacağız ve Uşak Belediyesi ve diğer belediyelerde bayrağımızı dalgalandıracağız.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ayşegül Obalı’nın ardından açıklamalarda bulunan Enver Aras ise “ Benim yargıda bulunan özel bir durumu vardı ve ilçe başkanlığını bırakmam gerekiyordu. Bizim CHP lehine çekildiğimiz ve aday çıkarmayacağımız haberleri asılsızdır.” İfadeleriyle hakkındaki iddialara cevap verdi.

Yapılan toplantının sonunda ise Ahmet Canpulat “Ethem Erdem’in parası ve Zafer Arpacı’nın makamı beni ve arkadaşlarımız satın alamaz. Bizler İYİ Parti’ye desteği sürdüreceğiz ve bunun sözünü veriyorum”. Açıklamalarında bulunarak Emel Taşkın’a olan desteğini belirtti.

Editör: Duru Akyar