Mehmet Çakın’ın aday tanıtım toplantısında açıkladığı projeler arasında şehrin temel sorunlarıyla ilgili bir yatırım planı olmamasına değindi. 

“ Sayın Mehmet Bey’in 5 yıl önce açıkladığı projeleri de biliyorum. Bunların içinde raylı sistemde vardı. Bir tane çivi çakmadı. O dönem açıkladığı birçok projenin yarısına yakında hiç yerine getirmedi. Sadece basit yapılabilecekler dışında maalesef şehre hiç hizmet etmedi. Bundan sonra geçmişi geleceğin teminatıdır. Açıkladığı birçok projenin yere basan projeler olmadığını da biliyorum. 

Gür “İnsanların işiyle, onuruyla, gururuyla tehdit edilmesi büyük ayıptır”

Muhammet Gür, belediye işçilerinin Mehmet Çakın programlarına daveti ve katılımlarda yoklama alınması hakkında ise insanların onuruyla gururuyla tehdit edilmesi büyük ayıptır diyerek açıklamalarda bulundu.

“ Maalesef insanların işiyle, onuruyla, gururuyla tehdit edilerek iradelerinin bir tarafa kanalize edilmesi artık alıştığımız sıradan olan ama bizim için büyük ayıp olan konular. Maalesef bunları hala devam ettiriyorlar. Bundan önce de yaptılar. Bu seçim döneminde de aynı taktik ve strateji ile devam ediyorlar. Onları toplumun vicdanına havale ediyorum.“

Uğur TV mikrofonlarına konuşan Gür, muhabirimizin sorduğu taşeron işçilerine tam seçim öncesi gelen %10 zam hakkında ne düşünüyorsunuz sorusuna bu konuya sevindiğini ve her zaman çalışanların yanında olduğu cevabını verdi.

Gür “Çalışanların yaşam koşullarının iyileştirilmesinden mutluluk duyuyorum''

“Buna seviniyorum. Her zaman çalışanın yanında olan birisi olarak. Çalışanların yaşam koşullarının iyileştirilmesinden mutluluk duyuyorum. Bunu bizde iktidara geldiğimizde arttırarak devam edeceğiz.”
 

Editör: Uğur Medya