Akgün “İyi Partililerden Özür Dileriz”

Bunun üzerine  CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün ve Millet İttifakı’nın diğer bileşenlerinin il başkanları İyi Parti Uşak İl Binasına gitti ve burada bir açıklama yaptı. Koray Akgün, İYİ Parti’ye karşı her hangi bir olumsuz tutumlarının olmadığını belirterek, İyi Parti İl Başkanı ve teşkilatından özür diledi. 

Akgün “İttifak Olarak Kılıçdaroğlu İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz”

Akgün “ “Bizler Millet İttifakı’nın 6 bileşeni olarak tekrar yan yana geldik. Biz normalde Ayşegül Obalı başkanı ziyarete geldik ve böyle bir sistemden kurtulmak istiyoruz. Elimizden geldiğince en iyisini yapacağız. Bizden önce Ayşegül Obalı bir açıklama yapmış ve yanlış anlama var. Burada İYİ Parti yöneticileri ve tabanından her hangi bir kırgınlık varsa özür dileriz. Uzun zamandan beri de beraber çalışıyoruz ve bir yanlış anlaşılma var ve ben bunun giderildiğini düşünüyorum. Diğer başkanlarımız da buradalar ve ufak tefek kırgınlıklar oluşabiliyor. Tabanda da bunlarla karşılaşabiliyoruz. 28 Mayıs günü beraber çalışacağız ve elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bizler arkadaşız, kardeşiz ve dostuz. Uzun zamandır da beraberiz ve oturup kalkacağız. Önümüzdeki yerel seçimlerde de beraber çalışacağız. Ayşegül Başkanımız bir kırgınlıkları varsa kendisinden özür dilediğimizi ifade ettim. Özür dileyince bir şeyler hemen düzelmez ama bizim tavrımız bu. İttifak olarak devam edeceğiz ve inşallah 28 Mayıs günü Kılıçdaroğlu için çalışacağız” diye konuştu.

Seçime günler kala Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Özkan Yalım bir mesaj gönderdi. Mesaj şu şekildeydi;

“Değerli Hemşerilerimiz, ilk önce 13.Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal KILIÇDAROĞLU’na oy vermenizi ve Seçimde sandığa oy atmadan garanti kazanan aday olmaz. O nedenle oylarınızı dağıtmadan CHP’de birleştirin Bu seçimde seçim sistemi değiştiği için kazanabilecek aday dışında oyları dağıtırsanız oylarınız boşa gidiyor ve AKP’ye yarıyor. O nedenle stratejik oy, CHP’ye verilecek oydur. Saadet Partisi, Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti seçimde oylarını CHP’de birleştiriyor. Birleşe birleşe kazanacağız. BİR OY KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA BİR OY CHP’YE!
ÖZKAN YALIM UŞAK MİLLETVEKİLİ”

Seçimden bir gün önce CHP 2.sıra Milletvekili adayı İsmet Akın’ın attığı mesaj ise 

“Değerli Uşaklı hemşerim oyun boşa gitmesin. Bir oy KEMAL KILIÇDAROĞLU’na bir oy CHP’ye
CHP Uşak Milletvekili Adayı İsmet Akın”
şeklinde oldu. 

İsmet Akın Ve Özkan Yalım’dan Özür Gelecek Mi?

Koray Akgün’ün özür açıklamasının ve bu mesajlarından ardından Uğur TV muhabiri olarak “Bu kırgınlığı anlamak için soruyorum. Seçim programlarında İYİ Parti bir oy Meral'e ve bir oy Kemal'e dediler. Fakat son gün İsmet Akın ve Özkan Yalım oyunuz boşa gitmesin gibisinden bir mesaj attı. Bundan dolayı bir kırılganlık mı var? İsmet Akın ve Özkan Yalım’dan da bir özür gelecek mi?” sorusuna yanıt veren Koray Akgün, şöyle konuştu: 

Akgün “Kendi Adıma Geldim ve Özrümü Diledim”

Akgün “Evet bir kırılganlık var. Ben kendi adıma geldim ve bu kırılganlıktan dolayı özür diledim. Herkes kendi açısından bakınca burada bir haklılık payı var. Bizler 1 milletvekili çıkardık ve başkanım kendi tabanına anlatması gereken bir durum var. Burada ben kendi özrümü diledim ve bireyler kendisi hareket edecektir.”Dedi.

Akgün “Özkan Bey ve İsmet Bey İle İlgili Bir Yanlışlık Varsa Onları Bağlar”

Akgün “Muhammet Başkanım da vardı ve nihayetinde herkes kendi başına kalabileceğini ve nihayetinde Özkan vekilimiz ve İsmet Bey de bu durumu böyle düşünmemişti ve kendi aralarında bir yanlışlık varsa bu onları bağlar. Ben kendi adıma geldim ve gereken neyse yaptım. Ben Uşak için birlik ve beraberlik içinde olunması gerektiğini düşünüyorum.” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya