CHP KADIN KOLLARI 81 İLDE ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanları bugün 81 il 937 ilçede ortak basın açıklaması düzenledi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz il binasında düzenlediği basın açıklamasında Yeniden Refah Partisi ve HÜDA PAR’ın Meclis’e girişi ile Cumhuriyet tarihinin kadınlar açısından en karanlık parlamentosu oluşturulduğunu ifade etti.

Ayaz '' Gelin HÜDA-PAR'ın inşa etmeye çalıştığı Türkiye'ye bir kez daha yakından bakalım:

KARMA EĞİTİM TEHDİT ALTINDA

“Kız çocuklarının erken yaşta zorla evlendirilmesinin önünü açmak isteyenler, karma eğitimin zorunluluktan çıkarılmasını istiyor. Eğitimin Anayasal bir hak olduğu gerçeğini her fırsatta yüzlerine vurmaya devam edeceğiz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim hakkının gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz.”

KADINLARIN YAŞAM HAKKI GASP EDİLİYOR

“Kadın erkek eşitliğine inanmayan HÜDA PAR, kadınların kazanılmış bütün haklarına göz dikti. “Kadınların çalışma şartlarının fıtrata uygun hale getirilmesi” isteniyor. Eşit işe eşit ücretin alınmadığı, her üç kadından birinin işsiz olduğu ülkemizde hangi fıtrattan bahsediyorlar? Kadınların kayıt dışı istihdama itildiği yetmezmiş gibi kadınlar sadece hemşire, kadın hastalara bakan hekim ya da kreş öğretmeni olabilir demek istiyorlar. Mesleğin cinsiyeti olmaz. Biz kadınlar her işi yapabiliriz.”

YALNIZ VE BEKÂR KADINLARI SAHİPLENDİRİLECEK

“Biz bu ifadeleri söylerken utansak da kadın düşmanı zihniyet bu sözleri “müjde” diye ilan edebiliyor. Kadınlar bir sokak hayvanı gibi sahiplendirilmek isteniyor. Sosyal bir hukuk devletinde yaşadığımız gerçeğini yok sayanlar kadınları sahiplendirme hadsizliğinden bahsediyor. Biz kimsenin sahiplenebileceği bir mal ya da hayvan değiliz.'' Dedi.

MEDENİ KANUN TEHDİT ALTINDA

Medeni Kanun ile kazandığımız hakları elimizden almak istiyorlar. Çok eşliliği özendirmeye çalışıyorlar. Eşit yurttaşlık hakkımızı gasp ederek ikinci sınıf vatandaş olalım istiyorlar!'' Dedi.

AYAZ “TÜM KADINLAR SANDIĞA GİDEREK OY KULLANSIN”

Ayşe Ayaz konuşmasında tüm bunların yaşanmaması adına kadınların sandığa giderek oy kullanması gerektiğini söyledi.

Ayaz “Sandıklara gitmek, oy kullanmak zorundayız. Sadece oyumuzu kullanıp dönmek de yetmiyor, sandıklara sahip çıkmamız gerekiyor. Millet İttifakı olarak sandık güvenliği konusunda tüm tedbirlerimizi aldık. Her sandığa üç kadın müşahit çağrımıza ses veren herkese buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Haydi kadınlar, sandığa…” Dedi.
 

Editör: Uğur Medya