31 Mart seçimlerinin heyecanı Uşak’ı sarmışken siyasetçilerin sosyal medya paylaşımları da gündemi Uşak’ta siyaset gündemini hareketlendirdi.

AK Parti Banaz Belediye Başkan Adayı Mehmet Cevizci gerçekleştirilen bir röportaj sırasında kullandığı ifadeler ile sosyal medyada tepki topladı.

Banaz çekişmeli bir seçime hazırlanırken Cevizci’den gelen açıklamalar gündemde yerini aldı.

Cevizci röportajı sırasında “ Bizler arkamızda Devletimiz olmasa Cumhurbaşkanımız olmasa, özür diliyorum sizlerden hanımlarımız bile bize oy vermezler. Bunu çok büyük bir iddia olarak söylüyorum.” İfadeleriyle sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü.

Özkan Yalım’ın  “Birlikte Yöneteceğiz” Söylemi Hayata Geçti Özkan Yalım’ın “Birlikte Yöneteceğiz” Söylemi Hayata Geçti

Sosyal medyanın bir kısmı hanımlarımız bile bize oy vermez cümlesine yoğunlaşırken bir kısmı da Cevizci’nin  “AK Parti kazanmazsa kim olursa olsun, ben isim vermiyorum Banaz’ a bir tane çivi çakamayacaktır.” İfadeleri üzerine yoğunlaştı.

Vatandaşlar bu röportaja eleştirilerde bulunurken çok geçmeden CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba’dan da bu konuşma üzerine tepki geldi.

Karaoba yaptığı paylaşımda “ Uşak Milletvekili olarak Banazlı hemşerilerimin tehdit edilmesini asla kabul etmiyorum! Uşak ve Uşaklılar böylesine vizyonsuz, böylesine özgüvensiz adaylarla gündeme gelmeyi asla hak etmiyor. Banaz'ı da, Uşak'ı da, Türkiye'nin tüm belediyelerini de partili Cumhurbaşkanı Erdoğan değil, sandıktan çıkan başkanlar yönetecek!” ifadeleriyle Cevizci’nin sözlerine tepki gösterdi.

Editör: Uğur Medya