Ünlü oyuncu Hazar Ergüçlü'nün pavyon dansı ile üne kavuşan Dilber sahnesi paylaşıldığı ilk günden itibaren ülke gündemine oturdu.

 Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda oyuncu olarak yer aldığı İnci Taneleri dizisi Dilber karakterinin pavyon dansı ile çok konuşulmuştu.  İzleyiciler sosyal medya hesaplarında Dilber dansını, Dilber Elbisesini, Dilber dövmesini konuşurken siyasetçiler de Dilber’i konuşmayı es geçmedi.

Dilber dansı siyasilerin gündeminde Ekonomi, Spor, Bilim, Ülke sorunları gibi konuları bile geride bırakarak ön sıralarda yerini aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen "Cumhur Bizim Türkiye Hepimizin" temalı açık hava toplantısında “Astronot Alper Gezeravcı kardeşimizin uzaya gittiği, Türkiye’nin başını yükseklere çevirdiği şu dönemde bir dizi-film vasıtasıyla ‘Dilber’ karakterinin servis edilmesi de bir başka örtülemez çelişki ve zamanlama itibarıyla manidar bir komplo emaresi taşımaktadır." İfadeleriyle dizinin komplo emaresi taşıdığını dile getirmişti.

Devlet Bahçeli Dilber’i konuşan tek siyasetçi de değildi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’da, sosyal medyada dikkat çeken bir paylaşım yaparak "Dilber akımına" katıldı.

Tanju Özcan, 'İnci Taneleri' dizisindeki dans sahnesini paylaşıp, dizideki Dilber karakterini kastederek "Babamdan kalan tarlayı sattım, sana Bolu'dan ev aldım. Türkiye'nin en güzel şehri Bolu'ya bekliyoruz" paylaşımını yaptı.

Şehir şehir siyaset gündeminde yer alan Dilber, çok geçmeden Uşak Gündemine de bomba gibi düştü.

Bağımsız Aday Zafer Arpacı Mazbatasını Aldı Bağımsız Aday Zafer Arpacı Mazbatasını Aldı

İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammed Gür sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a seslendi. Muhammed Gür, Uşak’ta yapılan konser ve festivaller üzerine konuşurken konu Dilber’e de geldi.

Muhammed Gür’ün Mehmet Çakın’a olan çağrısı ise “ Vatandaş bize Çakın’a söyleyin Dilberi’de getirsin, diyor. Vatandaş Dilber gelirse oy veririm diyor.” Şeklinde oldu.

Editör: Uğur Medya